Úspěchy v orientačním běhu

19. 5. 2016 - Mgr. Jan Nahodil

V úterý 17. 5. se naši žáci zúčastnili krajského finále v orientačním běhu. Závod se konal v zahradách arcibiskupského zámku v Kroměříži. Pro závodníky byla nachystána trať pro všechny věkové kategorie, která čítala 14 - 17 kontrolních stanovišť.

V podzámeckém parku se sešla velká konkurence z ostatních škol ať už z Kroměříže, Zlína nebo Luhačovic. Tyto školy s sebou přivezly závodníky, kteří se tomuto sportu věnují závodně a na naše žáky tedy čekala velká výzva. Nejlépe se umístila naše nejmladší žákyně Adéla Pišová ze 4.B, která obsadila ve své kategorii krásné 2. místo. O další velký úspěch se taky postaral David Matějčný ze 7.A, který skončil ve své kategorii na 3. místě. Ale i ostatní závodníci se postarali o součet bodů, který rozhodl o dobrém výsledku naší školy, která obsadila celkové 5.místo. Naši školu dále reprezentovali Barbora Pišová z 8.A, Lucie Richterová z 6.B a Michal Matějčný z 9.A.

Věříme, že dobrý výsledek našich žáků přiláká k zápolení s mapou a buzolou v přírodě co nejvíce našich žáků, abychom do příštího ročníku zvýšili naše ambice.