Sportovně turistický kurz

8. 6. 2016 - Mgr. Dagmar Ledabylová

V rekreačním středisku Trnava se uskutečnil druhý ročník sportovně-turistického kurzu určeného pro žáky osmých tříd. Termín byl stanoven na přelom měsíce května a června, kvůli dlouhodobým meteorologickým statistikám.

Počasí nám přálo. Děti i učitelé si během tří dnů vyzkoušeli spoustu netradičních sportovních her. Nadšení jsme byli z lanových aktivit, kalča, z noční hry Chromáčci a diskotéky, kde se prolínala dechovka s dead metalem. Při celodenním výletu na Vrzavé skály jsme si vyzkoušeli vaření čaje z plodů, které jsme objevili a vlastnoručně nasbírali v lese. Poslední den jsme se cítili krásně desorientováni díky pravidlům orientačního běhu. Při závěrečné vycházce jsme sice trochu zmokli, ale to nám nezkazilo dojem z tohoto podařeného kurzu.  Spousta z nás si teď přeje propadnout. Bylo by totiž báječné vyrazit na sportovně-turistický kurz i za rok.