Výchovný koncert - F dur Jazzband

4. 11. 2016 - Mgr. Radka Štěpánková

Výchovné koncerty byly, jsou a budou nedílnou součástí vzdělávání žáků všech  školních stupňů. V českém školním systému mají dlouholetou tradici.

Ve Zlíně hudební zážitky žactvu  již desítky let zajišťuje Filharmonie Bohuslava Martinů a další orchestry a hudební tělesa tvořená především členy již zmíněné filharmonie. Hudební produkce se realizují v prostorách vskutku reprezentativních, a to v Kongresovém centru Zlín.

I naše škola chtěla umožnit svým dětem nevšední hudební zážitek, a tak  žákům 6. a 7. ročníků zajistila výchovný koncert. Ten se uskutečnil 21.10 v dopoledních hodinách. Pěkně oblečené a o slušném chování poučené děti nastoupily do tří přistavených autobusů Autodopravy Jančík a vyrazily směr Zlín.

V prostorách Kongresového centra byl škole rezervován 1. balkon, který umožňuje velmi pěkný výhled a kde se  všech 124 dětí pohodlně usadilo.

O hudební program se postarali mistři na slovo vzatí – F dur Jazzband, vynikající kapela hrající jazzrockovou hudbu. Střídaly se skladby orchestrální s písněmi, které vhodně interpretovala zpěvačka Zuzana Sapárová. Každá skladba byla doplněna videoprodukcí a světelnými efekty. Během hodiny si děti vyslechly hudební ukázky mapující vývoj jazzu od nejstaršího období po současnost, zaposlouchaly se do melodií Duke Ellingtona, Jill Scott, Amy Winehouse či Bruna Marse. Celý program vtipně moderoval Martin Pášma.

Koncert byl dětmi přijat kladně a škola se i do dalších let bude snažit zajistit jim nevšední hudební zážitky.