Florbalový listopad aneb hurá za děravým míčkem

25. 11. 2016 - Mgr. Dagmar Ledabylová

Florbal je hra zábavná, dynamická, a hlavně kolektivní. Takže jsme všechny za jednu a jedna za všechny vyrazily do Otrokovic na letošní ročník Orion Cupu bojovat o body, góly a dobrý pocit z předvedené hry. Úterý 16. 11. bylo určeno pro okresní kolo.

Dopoledne bylo vyčleněno pro dívky 6. a 7. tříd a odpoledne pro „osmačky“a „deváťačky“.  Naše holky se praly jako lvice o každý balónek se střídavými úspěchy. Mladším dívkám chybělo potřebné sportovní štěstíčko a po 2 těsných prohrách a jedné remíze obsadily krásné šesté místo mezi šesti týmy. Pro život je určitě velice důležité naučit se přijímat i porážky, tak jsme se v této disciplíně zdokonalily J.

Starší děvčata bojovala se stejným zápalem, navíc se jim podařilo získat i nějaké body, a tak se dostaly na pomyslný bronzový stupínek. Gólů a bodů jsme si chtěly domů přivézt trošku více, ale dobrý pocit z předvedené hry a týmového výkonu nás bude hřát ještě dlouho.

Jen o pár dní později v pondělí 21. 11. proběhl v naší tělocvičně další florbalový turnaj Think Blue Cup pro žáky 5. tříd. Protože se do okresního kola v kategorii dívek přihlásil pouze tým ze Slušovic, tak si to aspoň mezi sebou ve dvou zápasech rozdaly holky z „áčka“ proti „béčku“.  Vítězně z toho vyšla  5. A, ale spokojení byli všechny, protože zlato i stříbro zůstalo doma.

U chlapců byla konkurence o poznání tvrdší. Přijely týmy z Lukova, Pozlovic a Jasenné.  Naši páťáci bojovali jako draci a vyzkoušeli si, jak chutná vítězství, remíza i prohra. Po sečtení bodů a porovnání skóre jsme nakonec obsadili druhé místo v okrese. Jsme vlastně rádi, že jsme příštím páťákům nechali aspoň malinký kousek na zlepšení.

Naši školu reprezentovali:

Mladší žákyně: Aneta Mičíková, Michaela Kašná, Karolína Řeháková, Natálie Kvasnicová, Magdaléna Jurčová, Tereza Kapustová, Lucie Richterová, Viktorie Krajčí, Natálie Pekařová, Aneta Záhořáková, Vendula Oškerová, Aneta Gerychová a Zuzana Večeřová.

Starší žákyně: Pavlína Miklová, Adéla Kašíková, Aneta Hargašová, Vendula Štachová, Romana Štefková, Kristýna Nevrlá, Věra Dlabajová, Alena Dlabajová, Denisa Šarmanová, Natálie Polaštíková, Lucie Škrabanová, Nicola Škrabanová a Anna Matúšů.

Kluci 5. ročník: Jakub Polaštík, Lukáš Korpas, David Červenka, Filip Grmela, Kryštof Juřík, Jiří Šimara, Matyáš Divílek, Jakub Vykopal, Alexandr Vocel a  Filip Válek

Dívky 5.A: Patricie Kománková, Mariana Raševová, Natálie Holeňáková, Justýna Vičarová, Lucie Chrastinová, Anna Jurčíková, Aneta Dvořáková, Valerie Škrabanová

Dívky 5.B: Adéla Pišová, Johana Tomšů, Daniela Sojková, Anna Smetanová, Magdaléna Jakubová, Alexandra Hlaváčová, Vendula Nováková, Natálie Býmová, Eva Šulíková a  Lucie Čuříková.