Výchovný koncert: Melodie českých a světových muzikálů

5. 12. 2016 - Mgr. Radka Štěpánková

Uplynul měsíc a žáci naší školy se 28. listopadu  opět vydali do Kongresového centra Zlín za kulturou.  Tentokrát  si pro 8. a 9. ročníky zlínští filharmonici připravili vskutku hudební lahůdku – melodie českých a světových muzikálů.

Za dirigentský pult se postavil Viktor Kozánek ml. Zpěvem a slovem celý koncert provázeli zkušení herci Městského divadla Zlín Petra a Radovan Královi. Ti seznámili mladé posluchače s historií tohoto žánru od jeho začátků v letech 40,. 20. století až po současnost. Sálem zněly slavné melodie jak ze světových  muzikálů West Side Story, Fantom opery či Jesus Christ Superstar, tak z děl českých jako je Divotvorný hrnec, Kdyby tisíc klarinetů nebo Dracula. Slavné sólové písně střídaly neméně slavné duety , které bravuně interpretovali již zmínění manželé Královi. Hudební zážitek byl ještě umocněn videoprojekcí vztahující se k danému muzikálu či jeho  autorovi. Hodinový koncert uplynul jako  mávnutím kouzelného proutku a všichni posluchači se museli  ze světa hudby a fantazie vrátit do reality všedního dne.

Naši žáci byli pozorné a vnímavé publikum. Svým solidní chováním a společenským oděvem ukázali, že na podobné kulturní akce určitě patří. Koncert měl  úspěch jak u dětí, tak u jejich učitelů, všichni vyjádřili přání, zúčastnit se dalších podobných hudebních vystoupení v Kongresovém centru Zlín.