Literární úspěch Natálie Polaštíkové

13. 12. 2016 - Mgr. Radka Štěpánková

V současné době velmi často slýcháme, že dnešní mladá generace nemá zájem o literaturu, neumí se správně a spisovně vyjadřovat, chybí jí slovní zásoba a nedokáže nic kloudného napsat.  Částečně jsou možná tyto názory pravdivé, ale i v tomto případě platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. Důkazem toho je velké množství literárních soutěží pořádaných středními školami, knihovnami či literárními nadacemi a společnostmi. Jsou určeny především žákům 2. stupně základních škol a škol středních, kteří o ně mají stále velký zájem.

I naše škola se pravidelně do těchto literárních klání zapojuje a nikdy z nich neodchází s prázdnýma rukama. A stejně tak tomu bylo i v letošním roce.

Stření odborná škola Luhačovice vyhlásila již 4. ročník literární soutěže „Utíkej, rychle utíkej!“ určenou žákům 8. a 9. tříd. Soutěžící měli napsat fantasy, hororový či dobrodružný příběh, nebo vytvořit komiks. Všechny práce hodnotila porota vedená renomovaným básníkem Jiřím Žáčkem a spisovatelem MUDr. Jiřím Cimickým. Ohodnotit nejlepší práce, to byl i pro tak zkušené literáty úkol vskutku nelehký, neboť jim rukama prošlo 105 prací z 34 škol Zlínského kraje. A jak v této silné konkurenci  obstála naše škola? Víc než výborně! Žákyně 8. ročníku Natálie Polaštíková zaujala porotu svým hororovým příběhem Strach natolik, že byla oceněna 3. místem! Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v pátek 9. prosince v prostorách luhačovické školy. Ceny soutěžícím předával pan Jiří Cimický. Básník Jiří Žáček se ze zdravotních důvodů akce nemohl zúčastnit, všechny přítomné pozdravil alespoň pře telemost. Po skončení předávání cen následovalo focení oceněných soutěžících, raut a poté už cesta domů.

Natálie Polaštíková si právem zaslouží velkou pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci školy i rodného města. Jistě svoji literární fantazii nenechá spát a naplno ji rozvine i v příštím školním roce.