Matematický klokan 2017

22. 3. 2017 - Mgr. Růžena Krupičková

Klokan v podobě mezinárodní matematické soutěže k nám letos doskákal v pátek 17. března 2017.

Naši žáci řešili v limitu 60 minut 24 příkladů ve třech stupních obtížnosti a za to byli hodnoceni třemi, čtyřmi nebo pěti body. Pokud byla chybná odpověď, tak byl odečítán jeden bod, nezodpovězená otázka byla hodnocena nulou. Nikdo z řešitelů nemohl prohrát, protože každému bylo na úvod přičteno 24 bodů. Padesát jedna žáků osmého a devátého ročníku soutěžili v kategorii Kadet, padesát sedm žáků šestých a sedmých tříd v kategorii Benjamín, čtvrťáci a páťáci (bylo jich 71) měli kategorii Klokánek, děti druhých a třetích tříd si svoji kategorii Cvrček zkusili jenom nanečisto, protože byli v době oficiálního probíhání soutěže na plaveckém výcviku. Zveřejňujeme výsledky poloviny úspěšných řešitelů, ale všichni účastníci dostanou osvědčení o tom, že se snažili vypočítat zadané úkoly zodpovědně.

Výsledky jednotlivých kategorií můžete shlédnout v odkazech, taktéž fotodokumentaci, jež vytvořil Mgr. P. Šavara. Na prvním stupni příklady opravovaly učitelky jednotlivých tříd, na druhém stupni se na organizaci podílely Mgr. R. Krupičková, V. Janská a Mgr. J. Šišková.

Výsledky jednotlivých kategorií

Klokánek