Úspěšná recitátorka Lucie Škrabanová

29. 3. 2017 - Mgr. Radka Štěpánková

Snad každý z nás se během svých školních let setkal s tím, že jej vyučující českého jazyka přiměl k pamětnímu zvládnutí  literárního textu a jeho interpretaci před třídou.

Pro některé to byly chvíle, které chtěli mít už už za sebou, jiní v tom viděli příležitost, jak mohou spolužákům a vyučujícímu ukázat svůj talent. Poezie, texty prozaické či monology z divadelních her zněly třídami po celé generace a není tomu jinak ani v dnešní době. I dnes se snaží učitelé českého jazyka  vést své svěřence k pochopení uměleckého textu a jeho správné interpretaci. Pěkná známka či pochvala je jistě milou odměnou za vynaložené úsilí. Pro ty nejlepší a nejtalentovanější, a těch je jako šafránu, jsou organizovány recitační soutěže. Ty se realizují koly školními, okrskovými, okresními, krajskými a kolem celostátním.

Naše škola se již třetím rokem aktivně zapojuje do těchto soutěží a nevede si špatně. Letos bojovala za školu žákyně  8.B třídy Lucie Škrabanová, která se stala vítězkou školního kola a postoupila do kola okrskového. To proběhlo v Luhačovicích a  v něm Lucie získala 1. místo. Vítězství jí umožnilo zúčastnit se kola okresního, které se konalo 20. března v Domě dětí a mládeže Matýsek v Napajedlích.  Zde se sjeli nejlepší recitátoři okrskových kol Zlínského okresu. V nejvyšší  kategorii, patří do ní žáci 8. a 9. tříd, soutěžila i Lucie  a  reprezentovala naši školu opět velmi dobře. Mezi 15 nejlepšími recitátory vybojovala 4. místo a získala od poroty čestné uznání.  Patří jí právem veliké poděkování a přání, aby v dalším školním roce byla neméně úspěšná jako v tom letošním.