Návštěva šesťáků v knihovně

3. 4. 2017 - Mgr. Eva Hozíková

Cílem hodin literatury je nejen seznámit žáky s důležitými autory naší i světové literatury a jejich nejvýznamnějšími díly, ale zejména podporovat zájem o četbu a rozvíjet čtenářskou gramotnost.

Proto jsme se během měsíce března, který je nazýván „měsícem knihy“, vypravili se žáky šestého ročníku do Městské knihovny ve Slušovicích, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace o knihovně a poskytovaných službách. Ale hlavně jsme si sami mohli prostřednictvím úkolů vyzkoušet, jak se orientovat v knize a zejména jak vyhledávat informace v on-line katalogu, jak se s ním dá pracovat a co všechno v něm můžeme najít. Milé paní knihovnice se nám jako vždy s ochotou věnovaly. Mnozí z nás si některé tituly rovnou vypůjčili, jiní odcházeli s přihláškou do knihovny. Jsme rádi, že se podařilo rozšířit řady čtenářů a pravidelných návštěvníků této důležitě instituce.