McDonald's Cup 2017

4. 5. 2017 - Mgr. Jan Nahodil

Ve čtvrtek 4.5. se naši žáci zúčastnili turnaje s dlouholetou tradicí – fotbalového Mc Donald´s cupu. Naši školu reprezentovala dvě družstva a to žáků z 2. - 3. tříd a žáků ze 4. - 5.tříd.

Mladší rozehráli svůj turnaj velmi suverénně a porazili Kašavu 5:0. Ve druhém zápase si pohlídali vítězství 3:1 nad Fryštákem  a v posledním zápase proti Lukovu, potřebovali uhrát alespoň bod. Ve velmi dramatickém utkání, kde jsme prohrávali 0:1, jsme potřebovali vstřelit alespoň vyrovnávací gól, který by nás posunul dál do okresu. Podařilo se to zásluhou nejlepšího hráče mladší kategorie Michaela Brázdy a můžeme se tak těšit na okresní finále, které se hraje za týden.

I starší si vedli velmi dobře. Rozjezd měli oproti mladším mírnější, když pouze remizovali s Lukovem 0:0. Ve druhém zápase pohodlně porazili 2:0 Kašavu. 3. zápas proti ZŠ Dřevnická byl zlomový. Potřebovali jsme ho vyhrát, abychom se poprali s Fryštákem o postup. Stav byl dlouho nerozhodný 1:1, až ho zachránil krásnou individuální akcí Dominik Václavek a strhli jsme vítězství na svou stranu. V posledním zápase proti Fryštáku jsme potřebovali vyhrát jakýmkoliv výsledkem, abychom urvali postup.  Zápas byl nádherný a bylo vidět, že se proti sobě postavily 2 nejsilnější týmy. Bohužel pro nás zápas skončil pouze remízou 1:1 a díky lepšímu skóre postupuje dál Fryšták. Ale naděje na postup neumírá, protože postup z 2.místa je stále ještě ve hře.  Nejlepší druhý tým z 3 okrsků postupuje taky. Takže naše škola, ačkoliv skončila druhá, neprohrála ani jeden zápas a se stejným počtem bodů jako vítěz má reálnou šanci na postup do okresu.  Všem žákům, kteří vzorně reprezentovali naši školu a náš fotbal děkujeme.

Kategorie 2.-3.ročník:

Patrik Grebeníček, Michael Brázda, Lukáš Šimeček (3.A), Jan Kaška, Jan Červenka, Marek Šimara, Nicolas Škuláň, Šimon Michalík (2.B), Patrik Časta, Daniel Václavek (3.B)

Kategorie 4.-5.ročník:

Radim Dronek, Dominik Václavek, Patrik Matula (4.A), Jiří Šimara, Petr Molek, Lukáš Korpas (5.A), Jakub Vykopal, Matyáš Divílek, Anna Smetanová (5.B), Ondřej Divila, Tomáš Němec (4.B)