Orientační běh

7. 6. 2017 - Mgr. Jan Nahodil

Ve středu 17. 5. 2017 se naše škola zúčastnila závodů v orientačním běhu.

Pořadatelství letos měla na starosti ZŠ Pod Vinohrady v Uherském Brodě. Samotný závod se konal v okolí školy a sídliště. Trať tedy byla postavena v městské a sídlištní zástavbě a měla především sprintový charakter. V dějišti závodu nechyběly školy, které orientačnímu běhu dominují. Takže proti našim závodníkům startovali borci z Luhačovic, Kroměříže, Gymnázia Lesní a Gymnázia TGM. Nejlépe se s konkurencí popasovala Adéla Pišová z 5.B, která nejen, že svoji kategorii vyhrála, ale před druhou závodnicí zvítězila o 12 minut, což je u trati sprintového charakteru naprosto unikátní záležitost! Ale i ostatní naši žáci bojovali a někteří z nich si vlastně tento sport vyzkoušeli poprvé. Všem žákům za reprezentaci školy děkujeme.