Nenech to být

20. 6. 2017 - Mgr. Dagmar Ledabylová

Cílem naší školy je utvářet bezpečné prostředí pro všechny žáky a učitele.

Snažíme se neustále zlepšovat dobré klima v celé naší škole a přejeme si, aby problémů k řešení bylo co nejméně. Žáci i rodiče mohou kdykoli přijít za vedením školy, členy školního poradenského pracoviště i učiteli. Víme, že pro někoho může být cesta přes mobilní aplikaci schůdnější, a proto jsme zapojili do projektu „Nenech to být“.

“Nenech to být” je internetový systém a mobilní aplikace, která pomáhá odhalovat nevhodné chování nebo vylučování z kolektivu ve školách po celé ČR. S podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku.  Vše funguje na principu schránek důvěry, ale v elektronickém prostředí prostřednictvím webu. Projekt poskytuje možnost rychlého odhalení negativních vztahů ve školním prostředí, a tím řeší či minimalizuje rizika spojená se šikanou. Žáci i rodiče mají jedinečnou možnost anonymně a bez obav, že mě někdo uvidí, nahlásit problémy v kolektivu.

A jak to funguje:

• Otevři si stránku www.nntb.cz
  • Pokračuj jako student, nebo jako rodič
  • Vyhledej si svoji školu
  • Vyplň potřebné informace (jméno žáka, který se necítí dobře a problémy, kterým daná osoba čelí)
  • Odešli
  • Nevhodné chování v naší škole nám není lhostejné, proto se Ti budeme snažit pomoct Mrkající