Hodina angličtiny trochu jinak

23. 6. 2017 - Mgr. Jana Šišková

Jedna z posledních červnových hodin angličtiny byla využitá k tomu, že si žáci 6.A a 6.C mohli vyzkoušet svoji mluvenou formu angličtiny rozhovorem s rodilými mluvčími z Anglie a Irska.


První část hodiny probíhala tak, že žáci pokládali připravené otázky typu: anglické a irské zvyky, svátky, jídlo, život ve městě a na vesnici, pověsti o Lepriconovi a o sv. Patrikovi. V druhé části hodiny byla prezentace o Británii a Irsku, kterou si anglicky mluvící pár pro děti připravil a zpestřil tak hodinu o zábavné historky a povídky z dané země.

Velkou dopomocí k tomu, aby šesťáci lépe vstřebávali předkládané anglicky mluvené povídání o životě v Irsku a Británii, byla přítomnost několika žáků z devátých ročníků, kteří překládali a doplňovali otázky a odpovědi svých mladších spolužáků.  Míša Vrlová z 6.A řekla: „Byla to zábavná hodina angličtiny, protože na některé otázky odpovídali Allan a Sarah velmi vtipně. Například na otázku jaké jídlo Vám u nás chutná, odpověděli, že mají rádi guláš a svíčkovou. Až na sklonku vyučovací hodiny jsme zjistili, že Sára se dorozumí i výborně česky. Doufáme, že příští rok se uvedená zábavná a osvěžující hodina angličtiny bude opakovat, protože pro nás to byla skvělá zkušenost“.

Poděkování patří nejenom sympatickému páru Allanovi a Sarah, ale také žákům z devátého ročníku, kteří se iniciativně zhostili simultánních překladů a navazovali příjemnou atmosféru během povídání.