Volby do žákovské rady školy

25. 10. 2017 - Mgr. Jan Nahodil

Tak jako se v pátek po celé republice otevřely volební místnosti, aby mohli občané volit strany do parlamentu ČR, tak i v naší škole proběhly volby do žákovské rady ZŠ Slušovice.

Žáci vybírali z kandidátní listiny, která měla 12 kandidátů. Už několik týdnů probíhaly na škole volební kampaně, kdy kandidát se svým týmem propagoval svůj volební program, rozdával balónky, bonbóny nebo vizitky. Všude po škole visely volební plakáty, na internetu běželo video s volebním programem. Kampaň byla zkrátka velmi pestrá a voliči si měli z čeho vybírat.

Volební místnosti se otevřely v pátek po první vyučovací hodině a volební komise měla co dělat s prvotním návalem voličů. Volby probíhaly každou přestávku, poslední vyučovací hodinu se volební místnosti uzavřely a začalo napínavé sčítání hlasů.

V letošním školním roce byla volební účast 77,88 %.

Prvenství ve volbách do žákovské rady školy získala Marie Waloszková z 9.B, která získala 38,40 % voličských hlasů. Na druhém místě se umístila Lucie Chrastinová z 6.A, která získala 36,40 % voličských hlasů a třetí ještě postupové místo vybojovala u voličů Karolína Zbranková z 5.A s 27,20 % voličských hlasů. Všem vítězům ve volbách gratulujeme k probojování do žákovské rady školy a všichni věříme, že se jim podaří prosadit a dodržet svůj volební program u vedení školy.

Zároveň děkujeme třídě 8.B, která se jako volební komise postarala o klidný a spravedlivý průběh voleb.