Halloween v 5. třídách

29. 10. 2017 - Mgr. Světlana Dlabajová, Mgr. Alena Patáková

V středu 25. října jsme si ve škole připomněli "Halloween".

Jedná se o starý pohanský svátek, který do Ameriky přivezli emigranti z Irska a Skotska a který dnes Američané slaví 31. října, v předvečer svátku "All Saints Day", svátku Všech svatých. Je to den, kdy lidé věřili, že duchové přicházejí na zem. Aby je odehnali od svých domovů, umisťovali ke svým příbytkům "Jack-o'-lanterns", tajemné svítilny s vyřezanou tváří v dýni se svící uvnitř.

Cílem výuky bylo seznámit se podrobněji s tímto svátkem, s jeho původem, způsobem oslav a legendami, které se k němu vážou. Žáci plnili úkoly z ČJ, M, četli legendu "Jack-o'-lanterns", v anglickém jazyce si prohloubili slovní zásobu o nová slovíčka, hráli halloweenské hry s jablky a plnili i jiné netradiční disciplíny. Ke skvělé atmosféře přispěly strašidelné masky a líčení, aktivita a zapojení všech žáků při skupinové práci a sladké překvapení, které připravily dvě žákyně. Všem zúčastněným patří velká pochvala za výbornou práci a vydařené halloweenské vyučování!