Halloweenská noc ve škole

16. 11. 2017 - Mgr. Eva Hozíková, Mgr. Jana Šišková

Na samotný konec října připadá anglosaský lidový svátek Halloween.

Žáci 7. A a 7. C se rozhodli oslavit jej  přespáním ve škole. Chybět nemohlo tradiční vyřezávání dýní, protože ty k Halloweenu neodmyslitelně patří. Na programu bylo také hraní typických halloweenských her, které nám představili  rodilí mluvčí z Anglie a Irska, odkud tento svátek pochází. A tak jsme měli za úkol  vylovit ústy jablka z mísy plné vody či vytvořit ze sebe pomocí toaletního papíru  „mumie“. Vše bylo zakončeno strašidelnou stezkou odvahy, při níž jsme mohli poznat naši školu zase z trochu jiného pohledu než při běžném vyučování. Pak už jsme se přesunuli do hudebny, kde nás čekala  diskotéka a taneční párty v kostýmech. Spokojenost s průběhem celé akce byla patrná z reakcí všech zúčastněných, kteří projevili přání  někdy v budoucnu  si „strašidelnou noc“ zopakovat.