The Action

20. 11. 2017 - Tereza Urbanová, Tereza Kapustová (8.A)

Dne 15. 11. 2017 se 8. ročník vydal do Zlína na přednášku „The Action“, která se konala v aule ekonomické fakulty Baťovy univerzity.

Přednáška začala menší diskotékou, která všechny zúčastněné naladila do výborné nálady. Následující program však zdaleka tak radostný nebyl. Pojednával o dopravních nehodách, z pohledu policisty, hasiče, záchranáře a nakonec i pána na vozíčku, který má vinou autonehody trvalé následky. Každý z příslušníků integrovaného záchranného systému popisoval svůj nejbolestnější pracovní zážitek, který byl smutný, depresivní, vyvolávající v některých žácích silné emoce. Nechyběl ani krátký videosestřih a skupina tanečníků, kteří působili jako odreagování a odlehčení některých tíživých okamžiků. Nakonec mluvil motorkář na vozíčku, kterému se během pár vteřin změnil celý život.

Celkově to v žácích zanechalo plno smíšených pocitů. V některých více, v některých méně, ale na jednom se všichni shodneme: Nikdo z nás se už na dopravu nebude dívat stejnýma očima jako doposud.

Prohlédněte si krátkou videoupoutávku.