Divadelní představení Don Quijote de la Mancha

15. 12. 2017 - Mgr. Eva Hozíková

Každý rok se žáci naší školy mohou těšit na návštěvu divadelního představení, které je má nejen pobavit, ale  také zábavnou formou něčemu novému přiučit.

Ani letos tomu nebylo jinak. A tak jsme si adventní čas a čekání na nejkrásnější svátky v roce zkrátili kulturním zážitkem v podobě  představení Divadla klauniky Brno. Inscenace, která se hraje úspěšně bezmála třicet let, odkazuje již svým názvem ke slavnému renesančnímu románu Miquela de Cervantesa, který se proslavil po celém světě. Originálnímu a svéráznému zpracování osudů rytíře Dona Quijota a jeho věrného sluhy Sancho Panzy nechyběl humor, nadsázka a mystifikace. Během celého představení byli naši žáci aktivně zapojování do děje, a tak si mohli vyzkoušet, jaké to je, předstoupit před zraky diváků a stanout na jevišti vedle herců. Výbuchy smíchu byly nejlepším důkazem toho, že se všichni  po celou dobu velmi dobře bavili a zároveň se nenásilným způsobem seznámili s jednou z nejdůležitějších postav světové literatury.