Trénink s olympionikem

22. 3. 2018 - Mgr. Dagmar Ledabylová

Už čtvrtým rokem plní žáci naší školy disciplíny Sazka Olympijského víceboje

Zapojujeme většinu dětí naší školy a snažíme se propojit první a druhý stupeň, kdy starší žáci pomáhají při plnění disciplín žákům prvního stupně. Na konci roku dostanou děti, které mají splněné všechny disciplíny Olympijský diplom. Ten jim ukáže, pro které typy sportů mají největší předpoklady a ve kterých budou nejlépe rozvíjet svůj talent.

V letošním roce se na nás usmálo štěstí, když jsme vyhráli jako jediná škola ve Zlínském kraji sportovní den, a mohli jsme si užít speciálního sportovního programu. Děti 3. až 9. ročníku si mohly zasportovat s bronzovou olympijskou medailistkou z Atlanty Šárkou Kašpárkovou, badmintonistou Adamem Mendrekem a s dalšími členy týmu. Nechyběl ani maskot ZOH 2018 tygr Soohorang.

Na děti čekalo celkem 5 stanovišť. Hned na začátku si „zakouzlily“ s pomocí kouzelníka a moderátora Pavla Dolejška. U další disciplíny si vyzkoušely za asistence Adama Mendreka badmintonové umění. Poslední tři stanoviště byla inspirována zimními olympijskými hrami.  Děti si vyzkoušely biatlon, běh na lyžích ve dvojicích a sáně.

Před vyhlášením výsledků nás čekalo překvapení opět v podobě vystoupení kouzelníka Pavla Dolejška. Hned po jeho skončení dostaly děti zasloužené odměny, pak následovalo focení a autogramiáda našich hostů.

Hoši s panem učitelem Nahodilem využili nabídky Adama Mendreka, a vyzkoušeli si badminton na nejvyšší úrovni.

Sportovní dopoledne jsme si moc užili, a už teď se těšíme na další.