Velikonoční turnaj ve florbalu - 1. a 2. místo

27. 3. 2018 - Mgr. Marek Dlabaja

Tradiční Velikonoční turnaj ve florbalu se v naší sportovní hale odehrál v pátek 23. března 2018.


V období velikonočních svátků se sešly florbalové týmy okolních škol již po šestnácté. Turnaje se letos zúčastnily chlapecké i dívčí reprezentace ZŠ z Kašavy, Trnavy, Fryštáku, Želechovic, Štípy a samozřejmě domácí ZŠ Slušovice. Jednalo se o žáky 6. a 7. ročníků.

Většina z mladých sportovců se již velmi dobře zná neboť spolu zápolí i v jiných odvětvích v rámci Podřevnické sportovní ligy. Očekávaly se tedy velmi tuhé a vyrovnané souboje, což průběh zápasů potvrdil.

Kategorie dívek 6. - 7. ročník

Dívky odehrály čtyři velmi zdařilá utkání. Všechna střetnutí vyhrály a díky bojovným a taktickým výkonům celého mužstva podpořeného skvělou brankářkou Vendulou Oškerovou dostaly pouze jednu branku. Tím zvítězily i v celém turnaji. Pro děvčata to bylo již druhé celkové vítězství, když zopakovala 1. místo v rámci turnaje Podřevnické sportovní ligy, který se konal 16. února ve Štípě. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

V kategorii mladších žaček nás reprezentovaly: Lucie Čuříková, Anna Krajčová, Karolína Křížová, Anna Smetanová (6.B), Kristína Jakubová, Magdaléna Jakubová, Natálie Býmová (6.C), Vendula Oškerová - brankářka (7.A), Daniela Janků, Marie Kasalová, Veronika Vyvlečková (7.B)

Výsledky střetnutí:

Slušovice - Štípa 1:0
Slušovice - Trnava 2:0
Slušovice - Kašava 2:1
Slušovice - Fryšták 1:0

Výsledky turnaje:

1. ZŠ Slušovice
2. ZŠ Štípa
3. ZŠ Fryšták
4. ZŠ Kašava
5. ZŠ Trnava

Kategorie chlapců 6. - 7. ročník

Chlapci měli v turnaji o jednoho soupeře více - ZŠ Želechovice. I jejich výkony byly velmi bojovné a kvalitní, žádný zápas neprohráli a získali 7 bodů za 3 remízy a 2 vítězství. Adeptů na vítězství v turnaji však bylo několik, protože hned tři mužstva získala stejný počet sedmi bodů. Dokonce i rozdíl ve skore byl u dvou mužstev stejný - Slušovice 8:1 a Kašava 9:2. O prvním místě tedy rozhodl větší počet vstřelených branek. A ten měla o jednu jedinou vyšší ZŠ Kašava, která tak turnaj vyhrála. Pro naše chlapce to znamenalu krásné a se ctí získané 2. místo. Blahopřejeme a věříme, že příště se štěstěna přikloní na naši stranu.

V kategorii mladších žáků nás reprezentovali: Alexandr Vocel (6.A), Matyáš Divílek, Kryštof Juřík, Petr Molek - brankář (6.B), Michal Gajdošík, Lukáš Korpas (6.C), Tomáš Brhel, Miroslav gargulák, Erik Teplý - brankář (7.A), Radomír Vykopal (7.B), Štěpán Hanáček, Kristián Tomšů (7.C)

Výsledky střetnutí:

Slušovice - Štípa 0:0
Slušovice - Trnava 3:0
Slušovice - Kašava 0:0
Slušovice - Fryšták 1:1
Slušovice - Želechovice 4:0

Výsledky turnaje:

1. ZŠ Kašava
2. ZŠ Slušovice
3. ZŠ Štípa
4. ZŠ Fryšták
5. ZŠ Želechovice
6. ZŠ Trnava

Děkujeme

okolním školám a jejich pedagogům za účast a podporu turnaje, hráčům za výborné výkony v rámci fair-play, rozhodčím (Jindřich Hub, Pavel Gerža), asistentkám starajícím se o výsledky a časomíru (Karolína Řeháková, Zuzana Večeřová), Štěpánu Bartošovi za kvalitní fotografie a hlavně hlavnímu organizátorovi turnaje, panu učiteli Janu Nahodilovi.