McDonald's Cup 2018

9. 5. 2018

Ve čtvrtek 26. 4. 2018 se naše škola tradičně zapojila do fotbalové soutěže McDonald's Cup, který se hraje mezi školami po celé republice.

Nastoupili jsme jak v mladší, tak i ve starší kategorii. Na fotbalovém hřišti v Lužkovicích nás čekali soupeři ze základních škol z Želechovic, Kvítkové Zlín, Církevní Zlín, nebo ZŠ Mikoláše Alše Zlín.

Mladší kategorie složená z žáků 3.ročníku vstoupila do turnaje velmi dobře, když si hravě poradila se ZŠ Želechovice a výsledkem 5:0 si získala respekt od všech soupeřů. Následným druhým vítězstvím ve skupině si zajistila postup do semifinále, kde ji čekala ZŠ Mikoláše Alše. Do semifinále mladí fotbalisti opět vstoupili velmi dobře, vytvořili si slibný náskok 2:0, ale bohužel soupeř ještě do konce zápasu stihl vyrovnat a následně se štěstím vyhrál v penaltovém rozstřelu. Postup do krajského kola se bohužel rozplynul v samém závěru utkání.

Starší kategorie složená z žáků 4. a 5.ročníku si svoji skupinu rozehrála také velmi dobře. V prvním zápase nedala vůbec žádnou šanci ZŠ Církevní Zlín, kterou porazila 13:0. V druhém zápase ale podlehla ZŠ Mikoláše Alše 2:7 a o postup do krajského kola musela ještě zabojovat a spoléhat na zaváhání soupeře. Zbylé 2 zápasy ve skupině starší kategorie sice vyhrála, ale soupeř si postup pohlídal a tak i starší kategorie musela pogratulovat soupeři a počkat si na příští rok, který bude snad úspěšnější. Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu děkujeme.

Naši školu reprezentovali:

Václav Zbořil, Adam Ondráček, Eduard Grepl, Jan Ševčík (3.A), Nicolas Škuláň, Jan Červenka, Robin Jakuba, Marek Šimara, Jan Kaška (3.B)

Vojtěch Kolář, Matěj Krisl, Patrik Matula, Dominik Václavek, Ondřej Žůrek (5.A), Lukáš Grebeníček, Martin Kytlica, Tomáš Němec, Radim Sojka, Karolína Ševců (5.B), Patrik Grebeníček (4.A)