Naši žáci v televizní soutěži Bludiště

11. 5. 2018 - Lucie Škrabanová (9.B)

Občas si vzpomenu na ty časy, kdy jsem každou sobotu před obědem netrpělivě vyčkávala u televize na další díl pořadu s názvem Bludiště.


Už jako malá jsem si přála vydat se se svými kamarády do studia České televize poměřit své síly ze sportovní a vědomostní oblasti s žáky z jiných škol. A letos se mi tento sen konečně splnil.

            Ze začátku byla ze všeho nejdůležitější volba dobrého týmu, který by byl schopný obstojně reprezentovat naši školu. Nakonec se usoudilo, že pro tuto příležitost budu nejvhodnější já, Martin Brzek a Natálie Polaštíková z 9.B a Věra Dlabajová z 9.A. a jako podpora nás doprovodí spolužáci z 9.B a 6.A a jejich třídní učitelé. Pak už zbývalo jen namalovat pár transparentů, vymyslet název pro náš tým, vytvořit takzvanou “vizitku týmu a školy”, prodiskutovat strategii a byli jsme připraveni.

            Dne 2. května 2018 jsme tedy v ranních hodinách všichni vyrazili do Ostravy do ateliérů České televize, kde to celé probíhalo. Vše začalo návštěvou kostymérny, ve které nám byly přiděleny naše červené týmové dresy a ve které jsme byli podrobněji obeznámeni s pravidly soutěže. Poté již následovalo samotné natáčení. Naši spolužáci se do fandění pustili v plném nasazení a byli tak pro soutěžní tým důležitou podporou. Co nás překvapilo, bylo například to, že se některé záběry musí kvůli kamerám točit vícekrát, nebo že se jednotlivé disciplíny nenatáčejí ve stejném pořadí, ve kterém je vidíme na televizích obrazovkách. Celkově pro nás byla účast v soutěži velmi přínosná a rozhodně to stálo za to.

            A jak to tedy dopadlo? To se bohužel dozvíte až koncem září* na televizní stanici ČT:D/ČT Art. Nicméně o sobě můžeme již nyní hrdě prohlásit, že jsme v Bludišti nezabloudili. A kdo nezabloudí v Bludišti, ten se ani ve Slušovicích neztratí!

*Předběžné datum vysílání je stanoveno na 29.9.2018