Volby do žákovské rady školy 2018

19. 10. 2018 - Mgr. Jan Nahodil

Tak jako se začátkem října po celé republice otevřely volební místnosti, aby mohli občané volit své starosty a členy do městské rady, tak i v naší škole proběhly volby do žákovské rady ZŠ Slušovice.


Žáci vybírali z kandidátní listiny, která měla 13 kandidátů. Už několik týdnů probíhali na škole volební kampaně, kdy kandidát se svým týmem propagoval svůj volební program, rozdával balónky, bonbóny nebo vizitky. Všude po škole visely volební plakáty. Kampaň byla zkrátka velmi pestrá a voliči si měli z čeho vybírat.

Volební místnosti se otevřeli ve středu 10.10. po první vyučovací hodině a volební komise měla co dělat s prvotním návalem voličů. Volby probíhali každou přestávku, poslední vyučovací hodinu se volební místnosti uzavřeli a začalo napínavé sčítání hlasů.

V letošním školním roce byla volební účast 73,69 %, což je nižší než v minulém roce.

Výsledky voleb byly neuvěřitelně těsné. Prvenství ve volbách do žákovské rady školy získal Pavel Divoka z 9.B, který získal  84 voličských hlasů. Na druhém místě se umístila Petr Minarčík z 6.B, který získal 83 voličských hlasů a třetí ještě postupové místo vybojovala u voličů Natálie Holeňáková ze 7.A se 70 voličskými hlasy. Všem vítězům ve volbách gratulujeme k probojování do žákovské rady školy a všichni věříme, že se jim podaří prosadit a dodržet svůj volební program u vedení školy.

Zároveň děkujeme třídě 7.A, která se jako volební komise postarala o klidný a spravedlivý průběh voleb.