Okresní kolo ve florbalu 2018

14. 11. 2018 - Mgr. Marek Dlabaja

Tradiční turnaj ve florbalu dívek se uskutečnil v ZŠ Mánesova v Otrokovicích v úterý 13. 11. 2018.


Dvě družstva dívek odjela na okresní turnaj především za sbíráním zápasových zkušeností. Přesto, že děvčata nepatřila mezi favoritky, dokázala uhrát rovnocenné zápasy i s mnohem zkušenějšími týmy, v jejichž sestavách se objevovaly hráčky startující za florbalové kluby Zlína (Lions) a Otrokovic (Panthers).

Mladší žákyně

Žákyně 6. a 7. tříd začaly turnaj vítězstvím nad ZŠ Fryšták v poměru 2:0. Branky střílely Magda Jakubová a Anna Smetanová. Ve druhém utkání, kdy už bojovaly o celkové vítězství v turnaji podlehly zkušeným hráčkám ZŠ M. Alše Zlín 0:4. Celkově tak obsadily výborné druhé místo.

V mladší kategorii nás reprezentovaly: Barbora Jurčíková (6.B), Anna Jurčíková, Patricie Kománková, Justýna Vičarová (7.A), Lucie Čuříková, Alexandra Hlaváčová, Anna Smetanová (7.B), Natálie Býmová - brankářka, Sára Garguláková, Magdaléna Jakubová a Kristína Jakubová (7.C).

Starší žákyně

Starší dívky (8. - 9. třídy) hrály úvodní část turnaje ve skupině s domácí ZŠ Mánesova Otrokovice a Gymnáziem TGM Zlín. Oba týmy byly jasnými favority turnaje (nakonec také skončily na 2. a 1. místě) a tak byla obě utkání velmi těžká. Prohry 1:4 s „Máneskou“ a 0:3 s se zlínským „gymplem“ však nejsou nijak hrozivé v souvislosti s velkými zkušenostmi hráček těchto týmů. V závěrečné fázi turnaje se dívky utkaly s našimi častými rivaly ze ZŠ Fryšták. Začátek utkání jim nevyšel a po krátké době prohrávaly 0:1. V další části utkání však prokázaly velkou bojovnost a týmového ducha a zápas otočily na konečný stav 3:1 v náš prospěch. O vstřelení branek se v našem družstvu rozdělily rovnoměrně Viktorie Krejčí (2) a Veronika Vyvlečková (2). V konečném pořadí tedy naše žačky obsadily pěkné 5. místo.

Ve starší kategorii nás reprezentovaly: Viktorie Krejčí, Vendula Oškerová - brankářka (8.A), Daniela Janků, Marie Kasalová, Veronika Vyvlečková (8.B), Magdaléna Jurčová, Zuzana Večeřová (9.A), Aneta Gerychová, Andrea Janků, Michaela Kašná, Natálie Pekařová a Karolína Řeháková (9.B).

Děkujeme dívkám za reprezentaci školy a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších florbalových turnajích během školního roku 2018/19.