Hejtmanův pohár 2018

20. 11. 2018 - Mgr. Dagmar Ledabylová, foto ZŠ Slušovice a Jiří Balát

V minulém školním roce se žáci naší školy už potřetí zúčastnili soutěže „Hejtmanův pohár“.


Tuto soutěž pro děti ze základních škol pořádá Asociace amatérských sportů ČR. Cílem projektu je podpořit u dětí zájem o sport a zdravý životní styl. Děti ze základních škol ve všech 14 krajích soutěží ve zdolávání předem určené „opičí dráhy“, která prověřuje jejich sportovní všestrannost. K celé soutěži je zároveň vytvořena speciální online aplikace, přes kterou se školy mohou do Hejtmanova poháru přihlásit, dozvědět se veškerá pravidla i zapisovat časy svých žáků. 

V úterý 6. listopadu jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení této soutěže. Ceny třem nejlepším školám ve Zlínském kraji předal hejtman Jiří Čunek. Naše škola obsadila druhé místo a odnesli jsme si poukázky na nákup sportovního vybavení.  Kromě odměn od pořadatelů soutěže si zástupci škol odnesli také dárkové tašky od Zlínského kraje. V celorepublikovém žebříčku jsme skončili na krásném 14. místě.

Po vyhlášení výsledků byla pro účastníky připravená prohlídka stálé expozice „PRINCIP BAŤA: Dnes fantazie, zítra skutečnost“, která byla velmi zajímavým zpestřením programu.