Zimní olympijské hry 2019

30. 1. 2019 - ZŠ Slušovice

Počasí nám letos přálo, a tak se 31. 1. 2019 uskutečnily slušovické I. zimní olympijské hry!

Dne 31. 1. 2019 se na naší škole konal první ročník zimních olympijských her.

Žáci byli rozděleni do osmi týmů, přesněji řečeno do zemí, jež jsou vyhlášeny svými úspěchy v zimních sportech:

Rusko

Norsko

Švédsko

USA

Německo

Kanada

Finsko

Švýcarsko

Vybraní členové týmů se dle svých schopností zapsali do jednotlivých disciplín:

• spřežení
  • hokej
  • rychlobruslení
  • běh na lyžích
  • biatlon

V těchto sportech proti sobě soupeřili a ze všech sil se snažili zvítězit. Nebylo to však pouze o sportu. Žáci, kteří zrovna venku nebojovali s mrazivými zimními podmínkami, intenzivně pracovali na nástěnkách a celkové prezentaci svých zemí. Nemohli chybět ani nadšení fanoušci, jež celou tu dobu sportovce neúnavně podporovali a dodávali jim nepostradatelnou energii a odhodlání. Projekt v žácích vzbudil jejich soutěživého ducha, sklidil pozitivní ohlasy a stal se skvělým zakončením prvního pololetí.

Andrea Janků, Tereza Kapustová, Tereza Houšťová, Veronika Volčíková, Ivana Kučerová, Natálie Kvasnicová

Foto: Žaneta Machalová, Adéla Smetanová, Michaela Sojková, Michaela Knapová, Tereza Holubová, Kristýna Holubová, Anna Ocetková, Vendula Kotková, Pavel Šavara