Lyžařský kurz žáků 4. a 5. tříd

19. 2. 2019 - Mgr. Klára Polepilová, ZŠ Slušovice

V termínu od  11. do 15. února odjíždělo přes 70 žáků čtvrtých a pátých tříd na lyžařský výcvik do Trnavy (Lyžařský areál Trnava-Luhy).


Sněhové podmínky nám tento týden přály, a proto nic nebránilo tomu zahájit již tradiční „Lyžáček“. Kopce pokryté třpytivou vrstvou sněhu a krásné počasí nám umožnilo lyžovat každý den.

V průběhu týdne se zařadili mezi lyžaře na velkém svahu i ti, kteří na lyžích nikdy nestáli, a s radostí tak lyžovali všichni účastníci výcviku. Všichni také v pátek zakončili kurz opravdovými závody ve slalomu. Byl to velmi zdařilý týden a lze jen doufat, že se lyžování stane pro některé oblíbeným sportem a budou se ve svých lyžařských dovednostech i nadále zdokonalovat.

Zážitky z lyžařského výcviku (očima účastníků)

Mně se líbilo, že jsem se naučila lyžovat. (4.A)

Líbilo se mi, že jsem poznala nové kamarády a naučila jsem se pořádně lyžovat. Prostě lyžák byl super. (4.A)

Lyžovalo se dobře, konečně jsem si pořádně zalyžovala. (4.A)

Na lyžařském výcviku se mi moc líbilo. Paní učitelky se nám věnovaly a měly s námi velkou trpělivost. Doprovodná hudba nám to zpestřila. Velmi ráda na to vzpomínám. (4.B)

Bylo to mega super, moc mě to bavilo. (4.B)

Naučila jsem se nové typy lyžování. Byl tam dobrý sníh na lyžování. (4.B)

Moc se mi tam líbilo. Jezdili jsme srandovně, ale spíš jsme si vylepšovali styl. Nejlepší byl kolotoč. To jsme se točili pořád dokola. Byla tam sranda. Smějící se (5.A)

Nejvíc se mi líbilo, když jsme měli volné jízdy. Měli jsme dobrou paní učitelku. Na lyžáku se mi moc líbilo a chci tam jet znovu. Ještě bylo fajn lyžování s hůlkami. (5.A)

Líbilo se mi, že nám vyšlo počasí. Největší sranda byla s panem učitelem Nahodilem. (5.A)

Lyžák byl super, byla sranda s panem učitelem. Bylo krásné počasí a moc děkuji za pět užitých dnů. Moc jsem si to užila. (5.A)

Líbil se mi velký svah a to, že na nás dávali instruktoři pozor. A hodnotím tento lyžařský kurz na 1. (5.B)

Na lyžáku se mi líbilo všechno, protože je tam moc hezky a kdo tam pojede, tak mu přeju hodně úspěchů. (5.B)

Letošní lyžařský kurz pro 4. a 5. ročník byl naprosto boží. Líbilo se mi, jak jsme cestovali autobusem a každý den jsem se na to těšil, protože jsme se s naší partou smáli každé blbině. Měli jsme i nejlepší paní učitelku Ledabylovou. Lyžák hodnotím na 1*. (5.B)

Nejvíc se mi líbily volné jízdy. Nejraději bych se tam vrátila. (5.B)

Byla jsem ráda, že jsme vůbec někam jeli. Toto je můj nej zážitek z 1. stupně! Chci poděkovat paní učitelce Dlabajové, že s našim 3. družstvem vydržela. Smějící se Také měla o nás velkou starost paní učitelka Polepilová. Z tohoto zážitku jsem si domů odnesla 2. místo ve slalomu a byla jsem na sebe pyšná. (5.B)

Na lyžařském kurzu v Trnavě se mi moc líbilo ježdění na velkém svahu. Za paní učitelkou jsme jezdili hada, to bylo super. Taky se mi líbilo, když jsme jezdili s kruhy a v začátcích jsme s nimi zabočovali. Ale i na malém svahu to bylo super, třeba slalom. Naše paní učitelky byly moc hodné. V pátek jsme jezdili závody, kde jsme jezdili slalom. Těším se na lyžák v 7. třídě. (5.C)

Jsem moc rád, že jsem se zdokonalil v lyžování. Poznal jsem nové spolužáky z naší školy. Mohl jsem se zúčastnit menšího závodu. Bylo super být dopoledne venku a užít si sněhu. Celý týden jsme měli tělocvik a nebyly úkoly. (5.C)

Náš lyžařský výcvik začal v pondělí 11. 2., kdy jsme se rozdělili do pěti kategorií. V páté kategorii byli začátečníci, v první kategorii zkušení lyžaři. Do čtvrtka jsme se věnovali zlepšení lyžování. Nakonec jsme si v pátek 15. 2. mohli zazávodit v slalomovém sjezdu. Byli jsme rozděleni po skupinkách na holky a kluky. Završeno to bylo vyhlášením vítězů. (5.C)