Mezinárodní projekt AKTIV

28. 3. 2019 - Mgr. Dagmar Ledabylová

V neděli 31. března skončilo dvouvíkendové mezinárodní školení AKTIV, kterého se zúčastnilo 7 dívek z 8. ročníku.


Tento projekt je určen žákům a studentům, kteří se zajímají o dění ve svém okolí a chtějí ho měnit k lepšímu. Dívky společně s dalšími účastníky prošly „Cestu hrdiny všedního dne“ a prostřednictvím neformálního vzdělávání a zážitkové pedagogiky se naučily základy projektových dovedností, týmovou spolupráci a zlepšily si komunikační schopnosti. Odhalily to, v čem jsou dobré, a uvědomily si své silní stránky. Rozvinuly si důležité kompetence prostřednictvím realizace malých projektů, ať už jednotlivě, nebo v menších skupinách. A také získaly reálnou zkušenost s aktivním vlivem na své okolí.

Nikola Böhmová, Viktorie Krejčí, Nikola Křížková a Vendula Oškerová zrealizovaly projekt s názvem „Mezigenerační setkání.“ Téměř dva měsíce připravovaly společně s dětmi z 2. B krásný program pro klienty Domova pro seniory v Lukově. Během hodinového programu se zpívalo, recitovalo a tancovalo. Nechyběla ani hra na klavír a akrobatické vystoupení. Velmi kladně bylo hodnoceno zapojení seniorů do programu pomocí úkolů, hádanek a hry Bingo. Toto mezigenerační setkání ocenili nejen senioři a jejich sociální pracovnice, ale i samotné děti. Všichni si to moc užili a těší se na další setkání.

Velké poděkování patří paní učitelce Boučkové za pomoc při nacvičování programu a paní vychovatelce Jurečkové, která pomáhala s přípravou krásných dárků pro seniory.

Druhý projekt s názvem „Handicap není překážka“ připravily Veronika Vyvlečková, Daniela Janků a Kristýna Vilímová. Cílem tohoto projektu bylo udělat radost dětem s mentálním postižením z Dětského domova Lazy. Nejdříve chtěly dívky dopřát dětem zážitek financovaný z peněz ze sbírky a prodeje plyšáků ve škole. Z časových důvodů to však nevyšlo, tak samy sehnaly peníze od sponzorů a vyrazily s novými kamarády do kina. Společně s vychovatelkami vybraly film Jak vycvičit draka 3. Před kinem si všichni povykládali, koupili si popcorn a pití a společně se přesunuli do kinosálu. Nakonec je čekala sladká tečka v podobě zmrzliny. I tento projekt se setkal s pozitivními ohlasy.

Velké poděkování patří firmám TNS a Greiner za finanční podporu.