Sportovně turistický kurz

24. 6. 2019 - Mgr. Eva Hozíková

Pro žáky 8. ročníku je každoročně na konci května připraven  třídenní sportovně-turistický kurz.

Po adaptačním pobytu v šesté třídě a lyžařském výcviku určeném pro sedmý ročník měli osmáci opět možnost strávit společně čas nejen ve škole při vyučování a zároveň se lépe poznat v rámci svých tříd i mezi jednotlivými třídami. Zažili jsme zajímavé a zábavné chvilky uprostřed krásné přírody v obci Sidonie na česko-slovenském pomezí. A i když nám letos počasí příliš nepřálo, vůbec nám to nevadilo a o zábavu nebyla rozhodně nouze.

Odjížděli jsme od školy plni očekávání, co nám následující dny přinesou. V plánu byla v úterý celodenní turistika, ale počasí změnilo naše plány, takže jsme vyrazili na kratší procházku s kotlíkem v ruce a s odhodláním uvařit si v lese čaj z nasbíraných bylin na ohni, který si sami rozděláme. Všem třem třídám se to podařilo, i když zpočátku počasí vůbec nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo být reálné. Přesvědčili jsme se, že se i v náročnějších podmínkách můžeme spolehnout na své schopnosti. Následovalo odpoledne plné her a sportovních aktivit. Některé fyzicky náročnější jako například „zdolávání hory K2“ nám sice daly zabrat, ale přesto se nám večer nechtělo spát, a tak jsme mohli ještě překonávat tzv. „minutovou výzvu“, kde musely jednotlivé týmy ukázat, že dokáží během jedné minuty splnit mnohdy ne úplně jednoduchý úkol.

Druhý den jsme se rozdělili do tří skupin a pod vedení mladých lektorů ze sdružení Atmosféra jsme se opět věnovali nejrůznějším aktivitám venku i uvnitř. Celý den byl zakončen táborákem a hlavně noční bojovkou v lese, při níž jsme zažili opravdu hodně legrace.

Dva dny uběhly jako voda a bylo tu poslední společné dopoledne, které jsme měli strávit v lese a vyzkoušet si orientační běh. Počasí nám opět udělalo čátu přes rozpočet, a proto jsme se  rozdělili podle tříd a vyzkoušeli si, jak se navzájem jako třídní kolektivy známe.

Po obědě jsme zhodntili, jak se nám na kurzu líbilo, a všichni konstatovali, že to byly tři dny, které nám hodně prozradily o sobě navzájem. I pro učitele bylo zajímavé sledovat své žáky v různých situacích mimo školu a poznat je tak  v odlišném světle. Určitě na tyto společně strávené tři dny budeme dlouho a rádi vzpomínat.