Světový den laskavosti

27. 11. 2019 - Mgr. Dagmar Ledabylová

13. listopadu proběhly oslavy Světového dne laskavosti.


Projekt, který iniciovala Nadace Karla Janečka, má motivovat děti k empatii, vlídnosti a laskavosti. Děti si vyzkoušely, jaké to je, udělat nezištně dobrý skutek.

Naše třída 7. B se do tohoto projektu přihlásila již v září. Dali jsme hlavy dohromady a uspořádali sbírku plyšáků. Díky pomoci dalších žáků z naší školy se nám podařilo dát dohromady skoro 500 kousků. Tyto hračky jsme rozdělili mezi Záchrannou službu KNTB a  MONOSKI Zlín (neformální seskupení aktivních lidí, nadšenců a rodičů, jež už několik let vytváří podmínky pro aktivní prožívání volného času dětí i dospělých s širokým spektrem postižení).

Ve Slušovicích jsme si tento den užili. Ráno jsme pro ostatní připravili malou laskavost. Každý si před vstupem do školy mohl zvolit, jak ho přivítáme. A tak jsme se objímali, tancovali, rozdávali motivační kartičky a bonbony. Ve výchově ke zdraví jsme napsali přáníčka rodičům a kamarádům. Odpoledne jsme vyrazili do Krajské nemocnice Tomáše Bati. Na záchranné službě jsme předali vybrané plyšáky, a za to jsme mohli, díky panu Olšanovi, v areálu absolvovat exkurzi.

Laskavost vytváří kvalitnější mezilidské vztahy, je dobrá pro naše zdraví, a hlavně je nakažlivá.