Podzimní florbalové turnaje

27. 11. 2019 - Mgr. Marek Dlabaja, Mgr. Jan Nahodil

Sportovní podzim proběhl tradičně ve znamení několika florbalových turnajů.


Kromě florbalového ČEPS Cupu, kterému se věnujeme na jiném místě, jsme absolvovali okrskové i okresní kolo v chlapeckých i dívčích kategoriích.

Okresní kolo dívek – ZŠ Mánesova Otrokovice, 19. 11. 2019

Maldší i starší dívky, které od začátku školního roku poctivě trénovaly v rámci florbalového kroužku odjely do Otrokovic sbírat další zápasové zkušenosti. Většina z nich nebyla na tomto turnaji poprvé a na jejich výkonech to bylo znát. 

Mladší dívky měly za soupeřky družstva z Fryštáku a téměř domácí ZŠ Trávníky. V prvním utkání se děvčata utkala se ZŠ Fryšták. Jde o našeho tradičního soupeře na turnajích, ale setkáváme se i v rámci přátelských utkání v naší domácí hale, kam si občas přijedou fryštačanky s námi zatrénovat. Dívky věděly, že je nečeká lehký soupeř. Daly do zápasu vše, měly po většinu zápasu územní převahu i spoustu šancí, ze kterých bohužel nepadl gól. Po některých drobných chybách v obranné činnosti se naopak podařilo dvakrát skórovat hráčkám Fryštáku a zaslouženě zvítězily. Ve druhém utkání se dívky utkaly s družstvem ZŠ Trávníky. Naše soupeřky nastupovaly do zápasu jako favoritky, ale vývoj zápasu byl zcela jiný. Naše hráčky měly celé utkání pevně v rukou, nastřílely soupeřkám 5 branek a do vlastní sítě se i díky výbornému výkonu naší gólmanky nedostal ani jeden děravý míček. Branky střílely Zetíková 4, Kučeříková 1. S velmi dobrým skóre jsme měli stále šanci na vítězství a postup do krajského kola. Čekali jsme tedy na výsledek závěrečného zápasu mezi Fryštákem a Trávníky. V tomto utkání se družstva rozešla s remízou, čímž si fryštačanky vydobyly postup (ke kterému jim upřímě blahopřejeme). Naše dívky nakonec převzaly pohár za krásné a více než zasloužené 2. místo.

Reprezentovaly nás: Radka Zetíková (6.C, kapitánka), Nicol Sousedíková (6.A, brankářka), Klára Husinová (6.B), Linda Kučeříková (6.B), Kristýna Urbanová (6.B), Tereza Hanáková (7.A), Kateřina Manďáková (7.A), Aneta Vičánková (7.A), Barbora Jurčíková (7.B)

Starší dívky měly před sebou více zápasů. V jejich kategorii se turnaje účastnilo 7 družstev ve dvou skupinách. Losování nám přineslo velmi silnou skupinu se zkušenými týmy. Hned v prvním utkání dívky narazily na otrokovickou ZŠ TGM. Zápas byl od začátku vyrovnaný a plný zvratů. Poté, co naše děvčata dvakrát prohrávala, dokázala utkání otočit a nakonec zvítězit v poměru 3 : 2. Výborný vstup do turnaje chtěly naše reprezentantky potvrdit i v druhém zápase proti domácím favoritkám – ZŠ Mánesova. V této škole byl florbal vždy na velmi dobré úrovni a bylo to vidět i v utkání s našimi děvčaty. Domácí tým (pozdější vítěz celého turnaje) měl v zápase herní převahu a zaslouženě zvítězil 5 : 0. Nás čekal ještě jeden zápas proti velmi kvalitnímu družstvu – Gymnáziu Zlín. Na naše poslední představení na turnaji naše děvčata určitě nenastupovala v roli favoritek. Zápas však potvrdil, že pokud se týmu daří, dokáže sehrát vyrovnaný zápas s kterýmkoli soupeřem. Inkasovali jsme sice první gól, ale naše holky to nezlomilo a bojovaly jako lvice. To ještě nevěděly, že hrají s pozdějšími finalistkami turnaje. Po velkém boji se jim podařilo stav vyrovnat a navíc získávaly stále více územní převahy. Vše vyvrcholilo v samém závěru střetnutí, kdy se to našimi šancemi jen hemžilo a Viki Krejčí dokonce nastřelila tyčku. Síťka se však již nerozvlnila a dramatický souboj skončil vyrovnaným výsledkem 1 : 1. Ve skupině jsme tedy skončili na třetím – nepostupovém místě a s turnajem jsme se rozloučili. Střelkyněmi branek byly: Krejčí 2, Jakubová 1, Kománková 1. O další umístění se již nehrálo a tak celkový výsledek našich děvčat je 4. – 7. místo. Pro někoho možná „nic moc“. Tedy podle konečného výsledku. Výkony našich reprezentantek však hovoří jinak. V turnaji se dívky dokázaly prosadit a hrát vyrovnané partie se všemi týmy okresu. Remizovaly s pozdějšími finalistkami, porazily otrokovickou ZŠ TGM, snad pouze u té „mánesky“ si vybraly slabší chvilku. A účast ve finálových bojích jim unikla jen o tu smolnou tyčku Překvapený. Takový je už sport.

Reprezentovaly nás: Anna Smetanová (8.B, kapitánka), Natálie Býmová (8.C, brankářka), Anna Jurčíková (8.A), Patricie Kománková (8.A), Sára Garguláková (8.C), Magdaléna Jakubová (8.C), Martina Kolaříková (8.C), Vendula Šubová (8.C), Viktorie Krejčí (9.A), Marie Kasalová (9.B)

Oběma týmům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy!

Okrskové kolo chlapců – ZŠ Slušovice, 20. 11. 2019

Chlapci museli o svou účast v okresním kole zabojovat v okrskovém kole, které se konalo 20. 11. v naší hale ve Slušovicích. Už los okrskových kol rozhodl, že to nebude nic lehkého jak pro naše mladší, tak pro naše starší žáky. Protože obě kategorie musely čelit zlínským hokejistům ze ZŠ E. Zátopka Zlín a pouze vítěz pak postupuje do okresu v Otrokovicích.

Tabulku mladších žáků ještě doplnila ZŠ Fryšták a ZŠ Zlín Štefánikova. Mladší žáci nevstoupili do turnaje vůbec dobře, když v prvním utkání dostali hned 3 branky od ZŠ Zlín Štefánikova. Byť jejich výkon nebyl vůbec špatný, museli se smířit s porážkou 0:3. Ve druhém utkání čelili největšímu favoritu skupiny ZŠ E. Zátopka Zlín, který jim sebevědomí moc nezvedl. Příliš velký respekt ze soupeře a dobrá hra hokejistů znamenala prohru 0:4 a rozloučení se s okresním kolem. V posledním utkání hráli chlapci už jen o svou čest a o to, potěšit fanoušky, kteří každou přestávku a někdy i vyučovací hodinu přicházeli v hojném počtu své spolužáky podporovat. Povedlo se a výhra 1:0 nad Fryštákem byla aspoň malou náplastí na ne příliš povedený turnaj, protože vinou skore obsadili naši chlapci až 4. místo ve skupině. Hra však vůbec neodpovídala konečnému umístění a proto patří našim mladším reprezentantům velké díky.

Reprezentovali nás: Ondřej Žůrek (B), Dominik Václavek, Patrik Matula, Radim Dronek, Ondřej Kapusta (7.A), Ondřej Zetík, Ondřej Divila, Lukáš Grebeníček, Tomáš Němec (7.B), Filip Kužílek, Patrik Časta (6.C).

Starší žáci měli ve skupině kromě favoritů ze ZŠ E. Zátopka Zlín ještě Církevní ZŠ Zlín a ZŠ Fryšták. V prvním zápase si chlapci snadno poradili se ZŠ Církevní Zlín a jasně vyhráli 3:0. Druhý zápas byl nejdůležitější. Přesto, že šli hokejisti brzy do vedení, Martin Vyvlečka dokázal utkání zdramatizovat a vyrovnal. Hoši bojovali, snažili se, nakonec ale rozhodla zkušenost a každodenní trénink na ledě. ZŠ E. Zátopka vyhrála 3:1 a byla na nejlepší cestě k postupu. V posledním zápase kluci porazili 3:0 Fryšták a pak už jen smutně sledovali, jak hokejisté s přehledem poráží ZŠ Církevní a postupují do Otrokovic. Musíme však klukům poděkovat za odhodlání, bojovnost a ani hra nebyla tak špatná. Nakonec žádná ostuda to nebyla. Druhé místo je toho důkazem. Snad jen trochu toho štěstí a ta zkušenost chyběla. Tak snad příští rok zase na podzim.

Reprezentovali nás: Martin Vajďák (B), Josef Waloszek, Martin Vyvlečka, Viktor Trunkát, Matěj Pšenčík (9.B), Jakub Škrabana, Tomáš Brhel, Michal Kolečkář (9.A), Filip Hargaš (9.C), Filip Kovář (8.A), Matyáš Divílek (8.B).

Rád bych ještě na závěr poděkoval našim dvěma bývalým žákům, kteří pravidelně pomáhají při organizaci turnaje a v roli rozhodčích bezchybně řídí všechna utkání. Velký dík patří Jindřichu Hubovi a Tomáši Sousedíkovi ze Slušovic.