Úspěch v okresním kole Zeměpisné olympiády

3. 3. 2020 - Mgr. Jana Balusková

V úterý 26. 2. 2020 se tři žáci, kteří zvítězili ve školním kole, zúčastnili okresního kola Zeměpisné olympiády ve Zlíně.

Naši školu reprezentovali: Samuel Krajíček (6. C), Ondřej Kapusta (7. A) a Jakub Vykopal (8. B). Žáci museli prokázat nejen své geografické znalosti, ale i všeobecný přehled. Samotná olympiáda je rozdělena podle kategorií (6. ročník, 7. ročník,
8. a 9. ročník) a skládá se ze tří částí: práce s atlasem, písemný test a praktická část.

Nejúspěšnějším řešitelem se stal Ondřej Kapusta, který obsadil 2. místo a postoupil tak do krajského kola, což je nejvyšší možný postup v jeho kategorii.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Ondrovi přejeme hodně štěstí v krajském kole.