Informace k provozu školy od 3. května 2021

28. 4. 2021 - ZŠ Slušovice

V provozu naší základní školy nedochází v období od 3. 5. 2021 ke změnám.

Výuka probíhá dle stanoveného plánu rotace tříd.

• V týdnu od 3. května 2021 se vyučují prezenčně třídy podle plánu: 3.A, 4.A, 4.B, 4.C, 5.A, 5.B.
  • Distanční vzdělávání platí pro třídy: 1.A, 1.B, 1.C, 2.A, 2.B, 3.B.
  • Distanční vzdělávání nadále platí i pro všechny třídy 2. stupně.
  • Dětem IZS (vybrané profese) je mimořádným opatřením MZd povolena celodenní osobní přítomnost ve školní družině.
Změny v testování žáků (viz příloha - plné znění dokumentu)
  • Preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.
  • Dále informujeme, že na základě požadavku ministra školství, mládeže a tělovýchovy nedošlo k uložení povinnosti pro školy vydávat potvrzení o negativním výsledku testu žáků pro účely doložení této skutečnosti ve službách (např. kadeřnictví, holičství) nebo pro účely amatérského sportu apod. Klient nebo sportovec (příp. jeho zákonný zástupce) bude dokládat skutečnost, že byl ve škole negativně testován nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 3. KVĚTNA 2021

V platnosti zůstávají opatření zveřejněná v předchozím článku (Informace k návratu žáků od 12. a 19. dubna 2021).