Školní výlet 9.B na Dolní Moravu

23. 6. 2021 - Vladimír Bělín, žáci 9.B

V úterý po sedmé hodině jsme se začali scházet u naší školy.


Nejen žáci 9. B, ale i několik spolužáků z 9. A a 9. C. Černé mraky, blesky, hromy a postupně intenzivní liják nám velmi kazily náladu z našeho výletu. Po přistavení luxusního autobusu firmy Jančík z Vizovic jsme urychleně nastoupili a věřili, že se počasí umoudří. První zastávka na benzínové pumpě u Mohelnice nám dala velkou naději, protože už přestalo pršet, a dokonce se objevilo slunce.

Po příjezdu na Dolní Moravu jsme zjistili, že tam je téměř sucho a po dešti ani památky. Počasí bylo velmi příjemné. Většinou oblačno, občas vykouklo slunce a teplota se pohybovala mezi 22 °C a 23 °C. Zakoupili jsme lístky na lanovku, Stezku v oblacích a Mamutí horskou dráhu. Lanovkou jsme se vyvezli na úbočí Slamníku a zamířili na Stezku v oblacích. Kochali jsme se nádhernou krajinou a pozorovali Kralický Sněžník, velmi významné rozvodí na hranicích Moravy a Polska.

Následoval sjezd Mamutí horskou dráhou dolů. Někteří si sjezd i lanovku zopakovali. Mnozí z nás navštívili nejbližší restauraci Slaměnka, kde jsme se občerstvili „levným jídlem a nápoji“. Pak jsme se vydali k autobusu.

Cestou k domovu jsme se zastavili na okraji Olomouce, kde se nachází obchodní centrum Olympia. Venku jsme byli vystaveni tropické teplotě, ale to už nám nevadilo. V obchodním centru Olympia se mnozí občerstvili jídlem orientálních kuchyní a děvčata utratila poslední velké peníze za nejnovější výkřiky módy, které prý ve Zlíně nemáme.

Po devatenácté hodině jsme přijeli ke škole. Skoro bez peněz, ale všichni v pořádku a plni nevšedních zážitků.