Nová karanténní opatření

31. 12. 2021 - ZŠ Slušovice

Od 3. 1. 2022 platí nová karanténní opatření stanovená Ministerstvem zdravotnictví.

Co nového to znamená pro žáky naší školy naleznete zde.

Zjednodušeně:

• Testujeme 2 x týdně (již jsme informovali), pondělí a čtvrtek.
  • Testují se všichni žáci (již jsme informovali), očkovaní i po prodělání nemoci.
  • V případě, že vyjde žákovi pozitivní antigenní test, odchází domů (již platilo dříve).
  • Nově: pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu. Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky u žáků mladších 15 let, nošení respirátoru u starších 15 let, oddělená toaleta, při jídle rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních a děti jsou oddělené od dalších žáků.
  • Nově platí povinnost nahlásit škole pozitivní výsledek PCR testu vašeho dítěte, ať už se jedná o testování ve škole nebo například nákazu v rámci rodiny.
  • Nově: pročtěte si prosím Preventivní antigenní testování a trasování ve školách od ledna 2022.