Lyžařské kurzy

14. 3. 2022 - Mgr. Marek Dlabaja

Zima je pomalu za námi a tak se můžeme ohlédnout za letošními školními lyžařskými akcemi.

Minulá zimní sezona byla pro všechny vyznavače „dvou prkýnek“ neveselá. Sněhová nadílka by jistě lyžařům přála, vládní opatření však nikoliv a sjezdovky zely prázdnotou. V letošním školním roce jsme se tedy snažili žákům naší školy lyžařské pobyty plně vynahradit. Doufáme, že se nám to podařilo.

Poděkování

Děkujeme Klubu rodičů při základní škole Slušovice za výraznou podporu všech lyžařských akcí. Příspěvek na dopravu a další výdaje činil 18125,- Kč.

8. ročník

Osmáci v loňském školním roce o svůj „lyžák“ přišli. Byli tedy první na řadě. Kurz se uskutečnil v týdnu od 16. do 21. ledna 2022 v lyžařském areálu Ski Karlov v Jeseníkách a zúčastnilo se ho 46 žáků. Většina z nich patřila mezi pokročilé a zkušené lyžaře, vždyť si již prošli lyžákem na 1. stupni naší školy.

Jeseníky všechny dokonale prověřily. Nabídka sjezdovek a dopravních zařízení ve středisku je velmi pestrá, pro každého tu byl kopec, na kterém se mohl učit a zdokonalovat. A počasí také ukázalo, co všechno hory umí. Když jsme jeden den promrzli a vítr dokonce omezil provoz lanovky, další den to všem vrátil vydatnou porcí sluníčka. A i po lyžování v hotelu Kamzík bylo vidět, že se osmáci umí skvěle bavit a být dobrou partou.

Kurz, který naše škola uskutečnila v této oblasti poprvé, určitě potvrdil, že v tomto středisku jsme nebyli naposled.

Pedagogické a instruktorské vedení kurzu zajistili: Mgr. Marek Dlabaja, Mgr. Jan Nahodil, Mgr. Radim Šustek, Mgr. Dagmar Ledabylová a Kateřina Zbranková.

7. ročník

Sedmáci si na svůj lyžák museli počkat až do února. Ve dnech 20. – 25. 2. vyměnili školní třídy za útulné prostředí chaty Soláňka a lyžařské středisko Soláň - Vrchol. Sešlo se tam 41 nadšených lyžařů.

A ani jejich lyžařské dovednosti nijak nezaostaly za očekáváním. Nejen, že to byli velmi dobří lyžaři, projevila se u nich i velká bojovnost a snaha se neustále zlepšovat. A tak sjezdovka patřila jim. A to téměř doslova. Na rozdíl od osmáckého Karlova jsme sice neměli na vybranou několik sjezdových tratí, ale hlavní sjezdovka na Soláni byla velmi málo frekventovaná a tak bylo pro všechny dost prostoru a o nějakých frontách na vlek jsme vůbec nevěděli. Sedmáci si na konci kurzu vyzkoušeli i slalom mezi brankami pod prosluněnou oblohou bez mráčku.

I jejich kurz byl tedy velmi úspěšný a splnil všechna očekávání.

Pedagogické a instruktorské vedení kurzu zajistili: Mgr. Jan Nahodil, Mgr. Marek Dlabaja, Mgr. Radim Šustek, Mgr. Dagmar Ledabylová a Lenka Popovská.

4. a 5. ročník

Ani žáci prvního stupně letos o lyžování nepřišli. Z časových a organizačních důvodů pro ně nebyl připraven tradiční týdenní kurz, tak se tedy vydali alespoň na jednodenní zájezd. Ve čtvrtek 10. 3. 2022 v 7 hodin ráno odjelo 38 zkušených lyžařů do střediska Kyčerka ve Velkých Karlovicích. Rozděleni do 4 družstev si pak na skvěle upravených svazích opravdu užili nádhernou jarní „lyžovačku“ plnou pohody a slunce. Kyčerka nás nezklamala!Smějící se

Pedagogické a instruktorské vedení zajistili: Mgr. Dagmar Ledabylová, Mgr. Jan Nahodil, Mgr. Marek Dlabaja, Mgr. Světlana Dlabajová  a Kateřina Zbranková.

Přinášíme několik postřehů z řad účastníků.

• U vleku jsem poznal holku, kterou jsem pozval na čaj a kofolu. Pak jsem s ní jezdil na vleku a zašli jsme si ještě na hranolky. Nakonec jsme si vyměnili čísla.
  • Praskla mi kartička od vleku, ale žádný katastrofický vývoj se nekonal, dostal jsem novou a mohl jsem zase jezdit.
  • Líbil se mi výhled. Něco jsem se naučil, třeba rychlou jízdu.
  • Je dobré, že jsme si mohli zalyžovat i my a ne jen sedmáci a osmáci.
  • Dva roky jsem nelyžovala a teď jsem si to užila. Bylo to super.
  • Naučil jsem se líp jezdit a překonal jsem i červený svah.
  • Mně se nejvíc líbilo, jak jsme jeli na skokánky. Tam jsem měl adrenalin a byla to zábava.
  • Mně se nejvíc líbilo, jak jsme tancovali na lyžích a říkali jsme tomu egyptskej tanečník.
  • Líbilo se mi srandovní cvičení.
  • Líbily se mi moc všechny sjezdovky.
  • Svítilo sluníčko a svah byl krásně upravený.
  • Chci, aby se lyžák opakoval.
Fotogalerie 8. ročník (aktualizováno 18. 3. 2022))

Fotogalerie 7. ročník
Fotogalerie 4. - 5. ročník

Omlouváme se za skromnou fotogalerii, ale vzhledem k podmínkám a počasí jsme raději naplno lyžovali a focení šlo trochu stranou...Úžasný