Matematická soutěž PANGEA

31. 3. 2021 - Mgr. Růžena Krupičková

Matematické soutěže v uvedeném názvu se letos účastnilo 40 žáků od 5. do 9. ročníku.

Chlapci a dívky od 6. do 9. ročníku řešili patnáct příkladů z oblasti vědy a výtvarného umění  on-line formou v domácím prostředí. Žáci 5. ročníku docházeli jednotlivě do školy a počítali zadané úkoly po dobu 60 minut individuálně. Všichni si poradili skvěle. Odpovědní lístky jsou zaslány do pražského centra k vyhodnocení a do května budeme čekat, jak se nám to podařilo. Každý z žáků by měl obdržet tzv. DIPLOM, kde bude mít uvedeno svoje pořadí v rámci okresu, kraje a republiky. Pokud se mezi našimi účastníky objeví někdo, komu se podařilo obsadit jedny z prvních příček v rámci kraje, bude pozván k celonárodnímu kolu do Nové budovy Národního muzea v Praze v polovině června. Předloni se to poštěstilo dvěma našim žákům. Jelikož si všichni řešitelé už nyní zaslouží velkou pochvalu, uvádím jejich jména:

• 9. ročníky: Magdaléna Jakubová, Kristína Jakubová, Denis Daněk, Jakub Vykopal, Petr Molek, Šimon Manďák, Filip Grmela, David Červenka, Justýna Vičarová, Valérie Škrabanová, Jan, Okál, Jan Matula, Filip Kovář.
  • 8. ročníky: Tomáš Vykopal, Aneta Zajíčková, Patrik Matula, Vojtěch Kolář, Ondřej Kapusta, Nina Jarošová.
  • 7. ročníky: David Slováček, Samuel Krajíček, Berenika Vykopalová, Veronika Matůšů, Klára Husinová.
  • 6. ročníky: Karolína Vágnerová, Jakub Nevrlý, Matyáš Nagy, Daniela Juříková, Milan Jaroš, Tobiáš Šustáček, Jan Ševčík, Adam Ondráček, Daniel Mika, Adam Gajdošík.
  • 5. ročníky: Jan Vaněk, Mojmír Minařík, Sofie Macurová, Sofie Charvátová, Albert Grepl, Aneta Gajdošíková.

Fota z letošní Pangei upravil do uvedené podoby Pavel Šavara.