Seiferos (2021)

4. 5. 2021 - ZŠ Slušovice

Kolem naší školy opět zakroužili draví ptáci.

Po delší době jsme využili nabídky sdružení „Seiferos“, které se zabývá prezentací dravých ptáků pro žáky škol a přivítali jejich „ansámbl“ v areálu naší školy. Nešlo jen o tradiční „ulití se z hodin“. Představení dětem přineslo velkou dávku poučení a to formou jim nejbližší - zábavnou a názornou. A tak žákům tato netradiční hodina přírodovědy utekla jako voda. Přesto, že pondělní dopoledne neodpovídalo zrovna teplému a slunečnému jarnímu dnu (teplota vyhovovala spíše dravcům, než divákům Křičící), žáci měli úsměvy na tvářích a každou chvíli odměnili sympatické prezentující i samotné dravé ptáky spontánním potleskem. Prostě, jak se zpívá v jedné možná už trochu zapomenuté písni: „... na ptáky jsme krátký...“