Informace k provozu školy od 17. května 2021

11. 5. 2021 - ZŠ Slušovice

V provozu naší základní školy dochází v období od 17. 5. 2021 k následujícím změnám.

• V týdnu od 17. května 2021 se vyučují prezenčně všechny třídy 1. stupně. Smějící se
  • Pro třídy 2. stupně dále platí rotační výuka. Do školy tedy nastupují třídy: 8.A, 8.B, 9.A, 9.B, 9.C
  • Distanční vzdělávání platí pro třídy: 6.A, 6.B, 7.A, 7.B, 7.C
  • Vstup žáků do budovy školy nebude nijak organizován. Žáci jdou přímo do šaten a poté do třídy, kde mají 1. vyučovací hodinu. V této hodině proběhne testování.
  • Testování žáků ve 4., 5., 8. a 9. ročníku proběhne novými testy (FlowFlex). Jde opět o neinvazivní typ testů. Způsob odběru je stejný jako u původních testů, nepatrně se liší jen způsob vyhodnocení. Instruktážní video je k dispozici zde. U žáků 1. – 3. ročníku se testovací sada zatím nemění. Podrobné a názorné informace k průběhu testování naleznete v letácích pro rodiče a pro žáky.
  • Testovací místnost pro testování žáků s asistencí rodičů bude zřízena v šatně pro malou tělocvičnu (vchod bočním vstupem do staré budovy školy, místnost bude označena).
  • Tělesná výchova a sportovní činnosti jsou povoleny ve venkovních prostorech bez použití ochranných prostředků k zakrytí úst a nosu za dodržení podmínky rozestupu 2 m mezi osobami. Tedy jednoduše řečeno - tělocvik bude moci být venku, bez roušek, sportovní činnosti budou organizovány tak, aby byl dodržený stanovený rozestup. Určitě nebudeme moci provozovat kolektivní sporty.
  • Volitelné předměty budou opět vyučovány ve standardním režimu – třídy 2. stupně se tedy budou dělit na výuku volitelných předmětů (6. ročník: Zeměpisná praktika / Domácí nauka, 7. – 9. ročník: Konverzace v Aj / Praktika z informatiky / Sportovní hry.
  • Školní družina bude také fungovat v běžném režimu, to znamená v 5 odděleních.
  • Zájmové kroužky budou fungovat v omezeném režimu. Od pondělí 17. 5. tedy začnou pracovat následující kroužky: Angličtina v 1. a 2. ročníku, Logopedický (p. uč. Miková), Logický (4.A, p. uč. Polepilová), Zdravotnický (4.A, p. as. Holubová).
  • Sběr papíru a kartonů proběhne v termínu 31. 5. – 3. 6. 2021.
  • Případné další aktuální informace budeme průběžně zveřejňovat.