Hledáme „Nejlepšího mladého chemika ČR“

19. 5. 2021 - Vladimír Bělín

V hodinách chemie, v devátých třídách, proběhlo 7. prosince 2020 školní kolo soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“.

Školního kola zúčastnilo všech 58 přítomných žáků 9. A, 9. B a 9. C. Test se skládal především z učiva chemie 8. ročníku. Žáci vypracovali 10 testových otázek a mohli získat maximálně 60 bodů. Soutěž se konala na naší škole už počtvrté. Vítězem školního kola se stal Petr Molek (9.B). Druhé místo získala Kristýna Jakubová (9.C) a třetí byl Adam Kaška (9.B). Tři naši nejlepší mladí chemici postoupili do krajského kola, které se uskutečnilo koncem ledna 2021 pomocí on-line testu. Adam Kaška (9.B) obsadil 8. až 10. místo, Petr Molek (9.B) získal 11. místo a Kristýna Jakubová (9.C) získala 22. až 23. místo.  Všichni tři postoupili do regionálního kola. Regionální kolo se konalo 28. dubna 2021 odpoledne a zase pomocí on-line testu. Adam Kaška (9.C) obsadil 22. místo a Kristýna Jakubová (9.C) získala 34. místo. Petr Molek (9.B) se regionálního kola ze studijních důvodů nezúčastnil. Vzhledem k tomu, že většina výuky v loňském i letošním roce probíhala distančně, jsou výsledky našich žáků velmi slušné.