Příběh pana „Tydýta“

31. 10. 2017 - Mgr. Marie Boučková

Dne 16.10.2017 a 23.10.2017 se uskutečnil na naší škole projekt „Příběh pana Tydýta“ zaměřený na inkluzi ve školství, kreativitu, emoční inteligenci a vzájemnou spolupráci.

Program v každé 1. třídě trval dvě vyučovací hodiny, byl realizován dvěma pracovníky (Sdružení D z Olomouce) v budově ZŠ Slušovice formou dramatické výchovy. Projekt poskytl návod, jak řešit konflikty v žákovském kolektivu, rozvíjet spolupráci mezi sebou a pomáhat dětem, aby přijímaly odlišnost svou i druhých jako běžnou součást života. Žáci se aktivně účastnili děje, pozorně poslouchali, navrhovali různá řešení, aktivně spolupracovali a posuzovali chování jednotlivých účastníků příběhu. Hravou formou se dozvěděli, jaké problémy mohou mít jejich spolužáci a jak se mají k takovým dětem chovat. Na závěr dostali od pana Tydýta dárek. Celý program se nám moc líbil, a protože jsme byli šikovní, dostali jsme pana Tydýta (plyšovou hračku) do svých tříd. Teď ve třídách sedí a hlídá, jak se k sobě chováme. Někdy je trošku smutný, ale věříme, že se to brzy správně naučíme, jak se k sobě chovat, a pan Tydýt se bude už jenom usmívat.