Matematický Klokan 2022

23. 3. 2022 - Mgr. R. Krupičková, Mgr. J. Šišková

V loňském roce se uskutečnil Matematický klokan pouze formou on-line a účastnil se pouze omezený počet žáků šestého, sedmého a osmého ročníku. Letošní Matematický Klokan se už konal tradičním způsobem dne 18. března 2022.


Soutěž byla tradičně rozdělena do čtyřech kategorií: příklady s názvem Cvrček připadly dětem z druhého a třetího ročníku, Klokánek počítali žáci ze čtvrtých a pátých tříd, úkoly z kategorie Benjamín byly záležitostí žáků z šestých a sedmých tříd a kategorie pod názvem Kadet přísluší osmým a devátým ročníkům. Limit k vyřešení 24 matematických úkolů je stanovený na 60 minut. Příklady jsou ve třech stupních obtížnosti a za to byli hodnoceni třemi, čtyřmi nebo pěti body. Pokud byla chybná odpověď, tak byl odečítán jeden bod, nezodpovězená otázka byla hodnocena nulou. Nikdo z řešitelů nemohl prohrát, protože každému bylo na úvod přičteno 24 bodů, maximum získaných bodů bylo 120, v kategorii Cvrček 90 bodů.

V kategorii Cvrček vyhrála Pavlína CHOVANCOVÁ, v kategorii Klokánek Kryštof SOUSEDÍK, první místo v kategorii Benjamín obsadil Jakub NEVRLÝ a nejvyšší příčka v kategorii Kadet patří Vojtěchu KOLÁŘOVI. Zveřejňujeme výsledky poloviny úspěšných řešitelů. První tři nejlepší žáci v každé kategorii dostali diplom.  Výsledky jednotlivých kategorií můžete shlédnout v odkazech, taktéž fotodokumentaci, kterou vytvořil Mgr. P. Šavara a Monika Vrlová (8.C).