Orion florbal cup 2016

25. 11. 2016 - Mgr. Jan Nahodil, foto: Lucie Brůzlová (9.A)

V letošním ročníku Orion Florbal Cupu si s našimi žáky jako na houpačce pohrávalo štěstí i smůla zároveň. Okrskové kolo se rozběhlo v naší hale ve středu 16. 11. 2016 za účasti škol z Kašavy, ZŠ Kvítkové Zlín a Gymnázia a jazykové školy ze Zlína.


Starší žáci vstoupili do turnaje sebevědomě a svou hrou diktovali tempo hry a určovali celkový charakter utkání. Výhrou 2:0 nad silným zlínským gymnáziem se pasovali do role favorita turnaje. Tuto roli potvrdili i ve druhém zápase, kde si snadno poradili se ZŠ Kvítková Zlín výsledkem 3:0. V posledním zápase proti ZŠ Kašava našemu týmu k postupu do okresu stačila remíza. Naši žáci opět určovali tempo hry, ale stále nemohli vstřelit branku. Kašava hrozila z brejků a bohužel jeden brejk skončil v naší síti. V posledních minutách na našich hráčích ležela tíha zodpovědnosti s výsledkem něco udělat. Ale veškeré úsilí k vytouženému postupovému gólu nevedlo. Proto tedy do okresního kola v Otrokovicích postoupil soupeř z Kašavy, který měl sice stejný počet bodů, ale lepší vzájemný zápas.

V mladší kategorii naši žáci soupeřili pouze s jedním soupeřem a to s Gymnáziem Zlín. Celá série se hrála na tři vítězná utkání a byla to velmi dramatická podívaná. Každý zápas byl jiný a neobyčejně vyrovnaný. Rozhodnout muselo poslední střetnutí, které naši žáci dokázali otočit z nepříznivého stavu na svou stranu. Utkání nakonec vyhráli 4:2, a celkovou sérii tedy ovládli 3:2 na zápasy. Nutno podotknout, že i soupeř si zaslouží velké uznání a přispěl k dramatické atmosféře celého turnaje. Do okresního kola však může postoupit jen jeden tým.

V okresním kole v Otrokovicích, které se hrálo v úterý 22. 11. 2016 na ZŠ Mánesova, si žáci vylosovali „skupinu smrti“. Ve skupině je čekaly domácí ZŠ Mánesova Otrokovice a ZŠ TGM Otrokovice. Hned v prvním zápase naší skupiny proti sobě nastoupili domácí školy a TGM porazilo Mánesovu 3:2. Hned úvodní zápas na naše žáky čekal ten nejtěžší soupeř, a to přemožitel „Mánesky“. Naši žáci se nezalekli a senzačně vyhráli 2:1. V posledním zápase skupiny stačila remíza. Bohužel, tak jako u našich starších žáků ve Slušovicích, i tady se nám „nalepila smůla na paty“ a dvě minuty před koncem jsme dostali gól a utkání prohráli 0:1. Tabulka byla pořádně zamotaná. Všechny 3 školy měly stejný počet bodů, vzájemně se porazili a měli vyrovnané skóre. Rozhodnout tedy musel počet vstřelených branek a ten měla bohužel naše škola nejmenší. Zbyl nám tedy jen zápas o 5. - 6. místo. Tento zápas už byl prakticky zbytečný, protože na všech hráčích bylo vidět velké zklamání z dosavadního průběhu. Neprohrát utkání s Máneskou, mohli by se naši žáci „prát“ o postup do kraje. V zápase o umístění nakonec prohráli na nájezdy a cesta z Otrokovic byla spíše smutná. Ale naděje na lepší výsledek stále je, neboť tým je poskládaný z dobrého ročníku a proto prakticky nezměněný může nastoupit i příští rok ve stejné sestavě obohacený o zkušenosti z letošního ročníku Orion Florbal Cupu.

Všem žákům za dobrou reprezentaci školy děkujeme a těšíme se na příští ročník, kdy věříme, že se podíváme ještě dál, než do Otrokovic.

Naši školu reprezentovali:

Starší žáci:

Miroslav Šefl, Michal Střílka, Filip Jakuba, Lukáš Vinklárek (9.B), Jindra Hub, Tomáš Sousedík, Petr Vajďák (B) (9.A), Lukáš Mrňka, Honza Janota (8.B), Milan Sousedík, Dan Valerián (8.A).

 

Mladší žáci:

Adam Bednařík (B), Mira Juřík, Pavel Divoka (7.B), Šimon Chovanec (7.A), Michal Kolečkář, Mira Gargulák, Tomáš Brhel, Tadeáš Krejčí, Jakub Škrabana, Adam Kolečkář (6.A), Matěj Pšenčík, Martin Vajďák, Martin Vyvlečka, Josef Waloszek (6.B), Filip Hargaš (6.C).