Exkurze do Prahy

26. 5. 2017 - Lucie Richterová, Lucie Hrbáčková

Brzké vstávání nebylo pro nikoho lehké, ale všichni jsme to zvládli a cesta mohla začít. Po shromáždění před školou ve Slušovicích, jsme se přesunuli autobusem do Otrokovic, kde jsme přesedli na vlak směr Praha – hlavní nádraží.


První zastávkou v Praze se stalo rušné Václavské náměstí. Zde jsme si poslechli informace o historii tohoto místa, udělali pár fotek a vydali se metrem k Pražskému hradu. Malá zastávka neuškodila, ale už jsme mířili ke katedrále sv. Víta. Bohužel tam byla dlouhá řada, tak proč se neotočit a nevyrazit k dalším památkám? Než jsme se nadáli, stáli jsme u Vladislavského sálu, který jsme si celý prošli. Naše další kroky mířily do baziliky sv. Jiří, zde jsme se dlouho nezdrželi. Zlatá ulička? Tam jsme byli taky! Po dlouhém čekání na nás přišla řada a dostali jsme se i do katedrály sv. Víta. Byla nádherná! Když jsme si celý hrad prošli, měli jsme hlad! McDonaldu vše spravil. Každý si dal to, co chtěl, a naše cesta mohla pokračovat ke Karlovu mostu. Zde jsme se párkrát vyfotili na památku, podívali se na Vltavu a pospíchali k orloji. Pražský orloj jsme stihli tak tak. Chvíli jsme zůstali na Staroměstském náměstí, a i když nás bolely nohy, překonali jsme se a vyrazili do Anežského kláštera, kde jsme se podívali na výstavu gotických soch a obrazů. 

Naše exkurze se chýlila ke konci, zbylý volný čas jsme strávili v OC Palladium. Tak jsme se rozloučili s Prahou a odjeli spokojeně domů.