Matematický klokan (2021)

23. 3. 2021 - Mgr. Růžena Krupičková

Letos se poprvé uskutečnila tato soutěž v nouzovém stavu, a to formou distančního způsobu zadání i odevzdání výsledků.

Žáci devátého ročníku se neúčastnili, vzhledem k jejich přípravám k přijímacímu řízení. Mezi žáky 8. ročníku v kategorii KADET projevili zájem o tuto formu soutěžení 4 kluci a jedna slečna. Vítězem se stal Ondřej Kapusta, druhé místo patří Vojtěchu Kolářovi a třetí příčka Anetě Zajíčkové. Kategorie BENJAMÍN je určena pro žáky 6. a 7. tříd. Sedmáci řešili 24 příkladů různé obtížnosti všichni, tedy v počtu osmdesáti. Šesté třídy měly zastoupení ve dvanácti žácích. Nejlepším řešitelem byl Samuel Krajíček, druhé až čtvrté místo v rovnosti bodů náleží Kateřině Hanákové, Kateřině Kuželové a Martinu Zimmermannovi. Pátý v pořadí byl Filip Kužílek, na šestém až osmém místě jsou zapsáni Matyáš Kocháň, Veronika Matůšů a Václav Zbořil. Do první desítky ještě patří Jan Ševčík a David Slováček. Garantem 6. tříd byla paní učitelka J. Šišková, 7. tříd Z. Štěpánová a 8. tříd R. Krupičková. Děkujeme všem řešitelům, že se zhostili netradičního KLOKANA poctivě a počítali s velkým matematickým zápalem.