Volby do žákovské rady školy 2021/2022

13. 10. 2021 - Mgr. Jan Nahodil

Tak jako voliči v celé České republice volili v pátek a v sobotu kandidáty do poslanecké sněmovny, tak i u nás proběhly doplňující volby do školské rady ZŠ Slušovice.

V kandidátní listině se letos sešlo 11 uchazečů. Celá škola byla opět zaplněna volebními plakátky, pořádaly se volební kampaně, rozdávaly se letáčky, sladkosti a suvenýry.

Samotné volby byly rozděleny do pěti okrsků a volební místnosti se otevřely v pátek 8. 10. 2021 od 1. přestávky. Vše hned nasvědčovalo tomu, že volební účast bude velká.

Ve 12:20 se všechny volební místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů. V letošním roce se volební účast nakonec zastavila na 80,05 %.

Na třetím místě skončila Kristýna Konečná ze 7.B s 34,16% voličských hlasů, druhé místo obsadila Nina Jarošová z 9.A se 40,21 % hlasů a jasným vítězem letošních voleb se stal Petr Minarčík ze třídy 9.B s 50,88 % voličských hlasů. Vítězi ve volbách gratulujeme a všichni věříme, že se jim podaří prosadit a dodržet svůj volební program u vedení školy. Vítěze voleb a jeho tým, tedy 9.B, taky čeká exkurze do Prahy do Senátu ČR a oběd s panem senátorem Goláňem v senátní jídelně.

Zároveň patří velké poděkování volební komisi, kterou byla letos třída 9.A a které se podařil zajistit klidný a spravedlivý průběh voleb.