Finanční gramotnost a Ekonomická olympiáda

28. 1. 2022 - Mgr. Růžena Krupičková

V měsíci lednu proběhly na naší škole uvedené dvě soutěže pro kategorii žáků devátých tříd formou on-line.

Finanční gramotnost absolvovalo 16 žáků z 9. A a 9. B. Nejlepší skóre dosáhli Petr Tobiash Matula, Eliška Pempušová a Karolína Zbranková, kteří formou týmové spolupráce odpovídali na dotazy v okresním kole. Jejich umístění se dozvíme během února.

Školního kola Ekonomické olympiády se účastnili žáci pouze devátých tříd. Z 9. A on-line úkoly řešilo 18 žáků, z 9. B přemýšlelo nad úkoly 15 chlapců a dívek. Organizátoři připravili pro kategorii devátých ročníků 25 otázek s možností výběru a vše mělo být zkompletováno během 40 minut. Žáci se snažili, přemýšleli, počítali a aplikovali znalosti z různých předmětů. Po absolvování testu se ihned dozvěděli výsledky v procentuálním vyjádření.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ÚČASTNÍCI:

1. místo:    Vendula KREJČÍ   - 96%