Matematická a Ekonomická olympiáda

15. 2. 2022 - Mgr. Růžena Krupičková

V olympiádách nás úspěšně reprezentovali dva žáci třídy 9.A.

Školní kolo matematické olympiády v 9. ročníku řešil Ondřej Kapusta.Jeho skvělé matematické schopnosti byly důvodem k absolvování okresního kola, jež se uskutečnilo formou on-line dne 26. 1. 2022. Ondřej řešil čtyři matematicky obsáhlé a počtářky náročné příklady čtyři hodiny. Z 16 účastníků se umístil na sedmém místě, což je v silně obsazené konkurenci velkým úspěchem a gratulujeme.

Školního kola Ekonomické olympiády se účastnilo 33 žáků devátých ročníků formou on-line. Vendule Krejčí se podařilo excelentně vyřešit a odpovědět na otázky z ekonomické sféry takovým způsobem, že mezi 148 účastníků Zlínského kraje obsadila ještě s jedním soutěžícím první místo a byla nominována do finálového kola, které se uskuteční na přelomu května a června v Praze. Předáváme obrovské blahopřání od pořadatelů této olympiády a samozřejmě i od nás učitelů a žáků slušovické školy.