Kurz přežití

23. 6. 2022 - Mgr. Dagmar Ledabylová

V neděli 29. května jsme nasadili na záda batohy a vyrazili z Držkové směr Vičanov.


Hned první den jsme si mákli a vystoupili z komfortní zóny, ušli jsme skoro 17 km. Po příchodu na základnu jsme si nachystali spaní a začali vařit guláš s mrkví. První noc byla náročná, protože byla celkem zima, ale co nás nezabije, to nás posílí.

Druhý den už se některým moc nechtělo, ale překonali jsme se, a vyrazili na další putování. Měli jsme trošku problém vybrat cestu, ale nakonec všechno dobře dopadlo a dorazili jsme na Kelčský Javorník, kde jsme nocovali. Na ohni jsme si opekli špekáčky a udělali grilovaný hermelín. Špatně jsme odhadli množství vody a už večer jsme neměli co pít. Naštěstí jsme v lese našli studánku, tak jsme žízní neumřeli. Poslední den jsme měli hodně bolavá těla, ale naštěstí už nás nečekala dlouhá cesta. Seběhli jsme z kopce do Chvalčova,  jen ti odvážnější vyběhli ještě na Hostýn.

Výlet byl hodně náročný, většina z nás si sáhla na dno, někomu se to nelíbilo, ale za ty tři dny v přírodě bylo hodně momentů, ze kterých se můžeme poučit. Zvládli jsme vlastní nepohodlí, pomohli jsme kamarádům, udělali jsme něco pro třídu, měli jsme vliv na skupinové dění. To jsou situace, které se nám budou opakovat i v běžném životě.

Mohli jsme  jet na "normální" výlet..., někam na tři dny. Nemuseli jsme se tolik dřít, hádat o cestu a snášet nepohodlné spaní (a záchodování) venku. Ale přišli bychom o poznání sebe samých v nekomfortních situacích a o nezapomenutelné zážitky.

 Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný.

 Snad někdy pochopíte, proč jsme pro vás tento výlet zorganizovali.