Volby předsedy rady školy 2022

5. 10. 2022 - Mgr. Jan Nahodil, foto: Petra Gajdošíková, Monika Vrlová (9.C)

I v letošním roce se na naší škole uskutečnily volby.

Letos to ale nebylo v duchu doplňujícího člena do Rady školy, ale žáci a učitelé volili „vedení“ žákovské Rady školy. Kandidátní listina čítala celkem 14 uchazečů a post předsedy a místopředsedy. Volby proběhly ve 4 okrscích a nikde nebyly hlášeny žádné problémy. K letošním volbám přišlo 78,39% voličů. Vítězem voleb, a tedy předsedou žákovské Rady školy se stala Linda Kučeříková z 9.B, která získala 37,80% voličských hlasů. Druhé místo, a tedy post místopředsedy žákovské Rady školy získala Tereza Pavlová z 9.A s 28,27% voličských hlasů. Na 3. – 4. místě se umístila Radka Zetíková z 9.C společně s Lucií Krejčí ze 7.B se společným procentem voličských hlasů, a to 25,08%. 5. místo pak obsadila Lucie Gajdošíková z 8.A s 22,96% a 6. místo patří Sabině Škubicové z 6.A s 21,55% voličských hlasů.

Vítěze voleb, ale i celou žákovskou Radu školy čeká v listopadu v Praze exkurze do Senátu Parlamentu České republiky. Vítězům letošních voleb gratulujeme.

Zároveň patří velké poděkování třídám 7.A a 7.B, kteří neměli lehkou práci ve volební komisi, ať už šlo o sčítání hlasů, či zajištění poklidného průběhu voleb.

Foto: Petra Gajdošíková, Monika Vrlová (9.C)